Jaka patelnia z powłoką non-stick jest najlepsza?

Andrzej
Wrzesień07/ 2018

Masz dość przypalonych resztek, szorowania uporczywych zabrudzeń i problemów podczas smażenia przywierających do patelni potraw? Najwyższa pora zadbać o swój komfort w kuchni i wymienić stare, wysłużone patelnie na nowoczesne naczynia z powłokami non-stick. Jaki produkt warto mieć w swojej kolekcji? Sprawdź!

 

Teflon? Niekoniecznie

Jeszcze do niedawna większość z nas używała do smażenia patelni z powłoką teflonową. Niestety, takie postepowanie mogło negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Według specjalistów, sztuczny teflon na skutek podgrzewania do wysokich temperatur uwalnia szkodliwe substancje szkodzące naszemu organizmowi.

Ceramika – bezpieczniejsza alternatywa dla szkodliwej chemii

Większość producentów odchodzi od teflonu na rzecz bardziej naturalnych rozwiązań. Coraz większą popularnością cieszą się patelnie i garnki wzbogacone o powłokę ceramiczną. Naturalny materiał swoimi właściwościami dorównuje popularnemu niegdyś teflonowi, a jej użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Wymiana starej patelni na model z ceramiczną powłoką non-stick otwiera przed Tobą zupełnie nowe drzwi. Nowoczesne patelnie przypadną do gustu zwolennikom niskokalorycznej, zdrowej diety. Nie musisz zatapiać ryby czy mięsa w niezdrowym tłuszczu – aby usmażyć aromatyczną potrawę, wystarczy zaledwie kropla oliwy.

Ufaj tylko doświadczonym markom

Aby mieć pewność, że nabytek do kuchni spełni Twoje oczekiwania i będzie w nienagannym stanie służył w kuchni przez wiele lat, wybierz produkt z kolekcji cenionej marki. Szeroki wybór wysokiej klasy patelni oferuje dostępna na rynku od 250 lat marka Gerlach. Na stronie gerlach.pl znajdziesz cenione przez profesjonalistów i amatorów klasyczne, głębokie oraz grillowe patelnie z powłoką wzmacnianą naturalną ceramiką.