Jedyny w swoim rodzaju pokój dla dziecka

Jedyny w swoim rodzaju pokój dla dziecka
Andrzej
Sierpień11/ 2017

Pokój dziecka musi być wygodny, funkcjonalny, zachęcający do nauki i przyczyniający się do stuprocentowego relaksu. Ale to nie wystarczy. Musi też stanowić wyraz indywidualności lokatora lub lokatorki. To przecież miejsce, w którym młody człowiek tworzy własną osobowość, gdzie kształtuje się jego niezwykłość. Dlatego, pamiętając o tym, pomóżmy dziecku stworzyć przestrzeń w wyjątkowym stylu, który nawiązuje do osobistych pasji.

Porozmawiajmy z dzieckiem i ustalmy priorytety

Meblowanie pokoju niemowlęcia czy dwulatka to zadanie, które rodzice wykonują właściwie samodzielnie. Ale już starsze dzieci pragną decydować o walorach swojej przestrzeni. Dlatego porozmawiajmy z nimi, zanim przystąpimy do zmian, choćby tych najdrobniejszych. Dla dzieci wszystko ma znaczenie. To, gdzie stoi skrzynia na zabawki i jaki kolor mają poduszki. W urządzaniu każdego pokoju dziecięcego czy młodzieżowego pomogą nam meble Gama, które przedstawiają szereg interesujących propozycji dla najmłodszych.

Indywidualizm i osobista przestrzeń

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopaka czy dla dziewczyny, jak umeblować pokoik kilkulatka czy małej księżniczki – to włączmy dzieci do tego przedsięwzięcia. Niech urządzanie stanie się zabawą. Niech cieszy. Niech także wyraża osobiste upodobania małych lokatorów. Niech to oni sami kreują w dużej mierze własną przestrzeń.

Pamiętajmy o kolorach

Nie zapominajmy o kolorach. One w elementarny sposób budują świat najmłodszych dzieci, a dla nastolatków mają znaczenie ściśle estetyczne i modowe. Producenci proponują meble we wszystkich kolorach i odcieniach oraz kombinacjach. Można kolorystykę szafy czy biurka dobrać do osobistych preferencji. Stworzymy w ten sposób całościową kompozycję, zgraną z pozostałymi elementami wnętrza.