Kuchnie na wysoki połysk – gdzie się sprawdzają?

Andrzej
Luty27/ 2019

Przechadzając się po salonach meblowych można często podziwiać kuchnie na wysoki połysk. Dzięki efektowi połysku kuchnia sprawia wrażenie większej, lepiej odbija światło, w efekcie wydaje się więc jaśniejsza i bardziej przyjazna. Należy się jednak zastanowić, czy kuchnie na wysoki połysk wszędzie się sprawdzą?

 

Kuchnie na wysoki połysk – rozwiązanie idealne?

Jak to w każdej branży bywa – ilu ekspertów, tyle opinii. Dużo osób chwali sobie kuchnie na wysoki połysk, które potrafią optyczne powiększyć małe kuchnie, głównie poprzez efekt odbicia. Meble te faktycznie sprawdzają się w każdej przestrzeni – zarówno tej małej jak i dużej. Kuchnie o wyrazistych barwach wyglądają elegancko, sprawiając wrażenie dużo droższych, niż są w rzeczywistości. Jest to więc rozsądny wybór. Oczywiście – nie ma rozwiązań idealnych.

 

Jakie wady mają kuchnie na wysoki połysk?

Może to się wydawać banalne, ale wymagają większego wysiłku, by utrzymać je w odpowiedniej czystości. Wszelkie zabrudzenia rzucają się w oczy, co mocno zaburza estetykę pomieszczenia. Do tego rodzaju mebli trzeba też stosować specjalne środki czystości, które są droższe od tych, które można wykorzystywać w przypadku zwykłej kuchni.

Mimo wszystko,  w naszej ocenie kuchnie na wysoki połysk to bardzo dobry pomysł, który należałoby wziąć pod uwagę podczas planowania remontu i zmiany mebli kuchennych. Czas i środki, które poświęcimy na utrzymanie czystości zostaną zrekompensowane przez piękną kompozycję mebli, która będzie cieszyła oko każdego dnia.