AC – dodatkowe ubezpieczenie samochodu dla przezornych

Andrzej
marzec07/ 2023

Samochód dla większości kierowców ma ogromną wartość. Niestety, chwila nieuwagi, zrządzenie losu albo pech mogą sprawić, że będziemy musieli pożegnać się ze swoim ulubionym wozem albo zainwestować dużą kwotę w jego naprawę. Możesz zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń, kupując dobre, rozszerzone ubezpieczenie samochodu. Twoje auto będzie kompleksowo chronione, jeśli podstawową polisę OC poszerzysz o AC. Co warto wiedzieć o tej polisie? Sprawdź!

Autocasco: niezawodne ubezpieczenie samochodu na wszelki wypadek

AC to ubezpieczenie samochodu, które może dobrowolnie wykupić każdy kierowca. Podobnie jak w przypadku OC, umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. Jednak w tym przypadku polisa nie przedłuża się automatycznie. Polisa AC chroni przed konsekwencjami kradzieży, uszkodzenia i całkowitego zniszczenia pojazdu na skutek zdarzeń losowych, działania sił natury i osób trzecich. Co ciekawe, nierzadko możesz otrzymać rekompensatę za szkodę nawet wtedy, kiedy to Ty będziesz jej sprawcą. Ochrona w ramach AC obejmuje cały pojazd, wyposażenie oraz bagaż (przeważnie za dopłatą).

Zakres i cena składki

Zakres OC jest stały i określa go ustawa. W przypadku AC jest całkiem inaczej – każdy ubezpieczyciel sam określa zakres ochrony. Z tego względu przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznaj się z zapisami zawartymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Szczególną uwagę zwróć na wyłączenia. Ile kosztuje składka za AC? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. Składka wyliczana jest indywidualnie dla każdego klienta na podstawie wielu zmiennych: modelu i marki samochodu, roku jego produkcji, przebiegu i mocy, wieku i doświadczenia za kierownicą, historii ubezpieczeniowej.

 

 

https://gayer.com.pl https://ipjforum.org https://studiopieknanr5.pl