Charakterystyka osi w różnych typach przyczep

Andrzej
październik15/ 2017

Osie są niezwykle ważną częścią przyczepy, ponieważ wspierają całą masę zarówno przyczepy, jak i samochodu. Z tego powodu ważne jest, aby ocenić potencjalne możliwości przyczepy pod względem wagi, jaką może ponieść. Samochody różnią się nieco pod tym względem, co w przypadku planowania transportu z przyczepą może mieć bardzo duże znaczenie.

Pojedyncza oś

Do podstawowych celów transportowych potrzebna jest pojedyncza oś. Pojedyncza oś może przewozić do około 1360 kilogramów wagi, która powinna obejmować większość małych i średnich samochodów. Jedynym problemem z pojedynczą osią jest to, że takie przyczepy zazwyczaj nie są wyposażone w hamulce, co oznacza, że ??nie można ich zatrzymać samodzielnie.

Innymi słowy przy stromym nachyleniu, hamulce pojazdu ciągnącego są całkowicie odpowiedzialne za spowolnienie lub zatrzymanie łączonego ciężaru pojazdu ciągnącego, przyczepy i jakiegokolwiek samochodu na przyczepie. Dlatego konieczne może być zastosowanie podpory do przyczep. Niektóre przyczepy jednoosiowe posiadają hamulce i są zalecane dla przyczep o wadze powyżej 1360 kg.

Oś tandemowa

Przyczepy z osiami tandemowymi zazwyczaj mają dwie osie, które dzielą ciężar ładunku. Umożliwia to przenoszenie cięższych samochodów oraz innych wielkogabarytowych przedmiotów. Przyczepy z osiami tandemowymi prawie zawsze mają hamulce.

Osie tandemowe są najczęściej wykorzystywane do przenoszenia dużych ciężarów i najbardziej niezawodne pod względem pozostawania wzdłuż ustalonej trasy na szorstkich drogach. Innymi słowy, nie poruszają się po napędzaniu na nierównej powierzchni, co przy zastosowaniu odpowiedniej podpory do przyczepy czyni je znacznie bezpieczniejszymi.

Hamulce przyczepy

Hamulce są niezwykle ważną częścią każdej przyczepy samochodowej i są zalecane każdemu, kto planuje transportować cięższe ładunki. Przyczepy z hamulcami muszą być połączone przewodami z pojazdem ciągnącym, w celu ustanowienia kontroli nad nimi oraz do podłączenia światła hamowania z własnym układem hamulcowym. Dodatkowe zabezpieczenie mogą zapewnić podpory do przyczep.

W niektórych przypadkach systemy hamulcowe dużych przyczep są wyposażone w system odłączania. Oznacza to, że jeśli przyczepa zostanie luzowana z pojazdu ciągnącego, hamulce automatycznie włączają się, zapobiegając ucieczce przyczepy. Dostępne są dwa różne rodzaje hamulców przyczepy, z których każdy ma inne cechy. Należą do nich hamulce elektryczne oraz hamulce hydrauliczne.

Podpory do przyczep kupisz na Unitrailer.pl

zobacz o podstawy do znaków drogowych zobacz wiecej https://banbanbook.com