Ciemne meble w salonie a kolor ścian

Andrzej
wrzesień17/ 2019

Ciemne meble w salonie dodają klasy i szyku całemu pomieszczeniu. Nie można powiedzieć, że w pokoju dziennym nie znajdzie się dla nich miejsce. Wręcz przeciwnie. Pamiętajmy jednak przy tym, żeby trafnie wykonać resztę aranżacji całego pomieszczenia.

Ciemne meble w salonie a dobre kolory

Trzeba przyznać, że ciemne meble w salonie to bardzo wymagające meble. Niezależnie od tego, czy postawimy na zestawy meblowe, czy jednak na pojedynczo kupowane meble. Ciemny brąz, ciemny kolor drewna, a nawet czarny warto połączyć z jasnymi odcieniami na ścianach lub z jasnymi fakturami. Wybór ciemnego koloru na ściany i takich samych dodatków sprawi, że całe pomieszczenie będzie zbyt przytłoczone. Działajmy w takim przypadku na zasadzie kontrastów, dzięki czemu uda nam się stworzyć bardzo klimatyczną strefę w pokoju dziennym.

Lekkie kolory

Ciemne meble w salonie w połączeniu z pastelami lub odcieniami błękitu sprawią, że całość wyda nam się bardzo lekka. Z kolei oliwka lub odcienie złotego sprawią, że cały pokój dzienny wyda nam się bardziej elegancki, wręcz luksusowy, prosto jak z pałacu. Podobnie jest z dodatkami, jakie będziemy dobierać do takiego pomieszczenia. Ciemny kolor mebli oznacza, że kochamy się w klasyce, tradycji. Co za tym idzie – możemy postawić na różnego rodzaju dodatki, które są zakazane w salonach minimalistycznych. Pamiętajmy jednak o tym, że dodatki również muszą być w jasnych, pastelowych odcieniach, dzięki czemu całość pomieszczenia będzie się idealnie komponować, a przebywanie tam sprawi nam ogromną przyjemność.