Co warto wiedzieć na temat narciarstwa skiturowego

Andrzej
luty13/ 2019

Wyjazd na narty zwykle kojarzy się z dniem na stoku, na zjazdach i mozolnym oczekiwaniu na swoją kolejkę na wyciąg, by ponownie dostać się na górę. Nie dla każdego wydaje się to atrakcyjną perspektywą, szczególnie jeżeli tłok i mnóstwo ludzi działają odstraszająco. Dla zwolenników sportu bardziej kameralnego, pozwalającego na bliższy kontakt z zimową scenerią, narty skiturowe będą idealne.

Co to jest skituring

Czym jest w ogóle skituring? To sport zimowy będący połączeniem klasycznego narciarstwa zjazdowego oraz narciarstwa biegowego, do którego uprawiania potrzebne są specjalne narty skiturowe Atomic. W Polsce jest coraz więcej świetnych tras skiturowych, które przygotowywane są między innymi dlatego, że wzrasta zainteresowanie właśnie tą dyscypliną. Skituring jest idealną dyscypliną dla tych osób, które chciałyby poczuć góry zimą odrobinę bliżej. Skituring pozwala na bieganie na nartach po przygotowanych do tego trasach, na wspinanie się pod górę dzięki zamontowaniu na nartach tak zwanych fok, a także na zjazd po dziewiczym śniegu.

Narty skiturowe Atomic

Aby uprawiać skituring trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie narty. To narty inne niż biegów i zjazdówki, bo łączą one w sobie cechy właśnie obydwu tych modeli. Muszą być bowiem odpowiednio lekkie, aby łatwo było podchodzić w nich pod górę, oraz zwrotne i odpowiednio szerokie do zjazdów. W końcu to właśnie podczas zjazdu jest masa świetnej zabawy, szczególnie jeżeli robi się to w takim miejscu, w którym śnieg jest dziewiczy i nietknięty przez nikogo innego. Narty skiturowe Atomic to doskonały wybór dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Łączą w sobie doskonałą jakość z przystępną ceną, a im bliżej zakończenia sezonu zimowego, tym można kupić je w bardziej atrakcyjnych cenach. Jednym słowem powoli zbliża się ten doskonały czas. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic.

Frajda i zabawa czyli skituring dla każdego

Skituring to wspaniały sport pozwalający poczuć zimą góry odrobinę bliżej, dający urozmaicenie i frajdę, świetny dla osób szukających wrażeń, ale również chwili ukojenia w spokojnym górskim krajobrazie. Skituring to sport prawie dla każdego, przed rozpoczęciem sezonu trzeba jednak odrobinę przygotować się kondycyjnie. Kto natomiast jeszcze nie rozpoczął swojej przygody z nartami skiturowymi, albo ma doświadczenie tylko na nartach biegowych lub zjazdowych, powinien rozważyć zapisanie się na krótkie szkolenie. Dzięki temu będzie czuł się pewniej gdy wyjedzie już na trasę. Skituring to wspaniałe doświadczenie, z którym zima z pewnością będzie przeżyta w bardziej pełny sposób.

zobacz wiecej https://fip.org.pl zobacz wiecje