Czy budowa domów szkieletowych to dobry pomysł w Polsce?

Czy budowa domów szkieletowych to dobry pomysł w Polsce?
Andrzej
grudzień29/ 2017

Domy szkieletowe drewniane są coraz częściej wybieranymi przez polskie rodziny. Ich budowa nie jest skomplikowana, przez co możliwe jest zamieszkanie już po kilku miesiącach. Dodatkowo ich budowa nie jest droga, co znacząco wpływa na stan naszego konta. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Budowa domów szkieletowych w Polsce

W naszym kraju z roku na rok przybywa firm oferujących budowę domów drewnianych – wszystko za sprawą ich rosnącej popularności! Dom drewniany buduje się szybko – zazwyczaj jest to 4-8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być one oddane w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Sama budowa nie wymaga idealnej pogody – dzięki temu inwestycję można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Jedynym elementem murowanym domu drewnianego są jego fundamenty. Budowa domów szkieletowych nie wymaga wielkich nakładów finansowych – szacuje się, że koszt budowy jest niższy w stosunku do domu murowanego o 35%.

Istotny jest wybór projektu domu szkieletowego – te także znajdziemy u producentów. Wśród interesujących projektów warto zwrócić uwagę na domy parterowe z możliwością zabudowy poddasza, jak również domy piętrowe. Każdy projekt zakłada otwartą przestrzeń na parterze, w której znajdziemy kuchnię, salon i jadalnię. Na piętrze znajdują się sypialnie, łazienki i toaleta. Interesujące projekty zapewni nam producent mawit.com.pl.

Czy budowa domów szkieletowych cieszy się dużą popularnością?

Domy drewniane są niezwykle eleganckie, jednak kluczową sprawą jest ich niska cena. Dodatkowo domy takie budowane są w technologii pasywnej, przez co wewnątrz zatrzymywane jest ciepło (pozyskiwane także ze źródeł alternatywnych!). Domy drewniane ocieplane są na wiele sposobów – konkretne propozycje przedstawią nam sami wykonawcy.