Czy fotobudka jest dobrym pomysłem na biznes?

Andrzej
luty14/ 2020

Wiele ludzi męczy praca na etacie i marzą o założeniu własnego biznesu. Często jednak nie mamy pomysłu na własną działalność i nie wiemy, w jakim kierunku podążać. Ostatnio bardzo popularną formą biznesu stało się wypożyczenie fotobudek. Czy fotobudka jest dobrym pomysłem na biznes i czy to się w ogóle opłaca?

Fotobudka – popularny pomysł na biznes

Wiele firm oferuje sprzedaż fotobudek i wynajem fotobudek. Fotobudkowy biznes rośnie w siłę, a rynek wciąż wydaje się nienasycony. To dobry moment na rozkręcenie takiego biznesu, szczególnie jeśli mieszkamy w mniejszym mieście, gdzie nikt nie oferuje takiej usługi.

Wynajem fotobudki na trzy godziny kosztuje około 900 zł. Odejmując cenę materiałów oraz transportu wychodzi nam 800 zł zysku. To bardzo atrakcyjna kwota. Jeśli dobrze rozpoczniemy biznes, koszt zakupu fotobudki może nam się zwrócić nawet w ciągu miesiąca.

Od czego zacząć rozkręcanie fotobudkowego biznesu?

Jeśli myślimy o otworzeniu działalności opartej na wynajmie fotobudki, musimy przede wszystkim ją kupić. Koszt fotobudki jest dość wysoki, bo waha się od 10 tys. do nawet 20 tys. zł. To spora inwestycja a na samym zakupie fotobudki koszty się nie kończą. Musimy bowiem posiadać materiały takie jak tusz i papier do drukarki. Warto też posiadać zabawne gadżety, które urozmaicą zdjęcia. Fikuśne okulary, wielkie czapki czy różnego rodzaju maski. Warto również pamiętać, że musimy w jakiś sposób tę budkę przewozić z miejsca na miejsce. Zanim rozkręcimy biznes fotobudkowy pamiętajmy, że transport tego dużego sprzętu jest bardzo istotny. Najlepiej mieć do tego dużego busa.

Warto także pamiętać o założeniu własnej strony internetowej. To etap, którego nie należy pomijać, bo przyciąga on do nas klientów. Strona internetowa to nasza wizytówka i dobrze zadbać o jej wygląd, by była jak najbardziej profesjonalna i łatwa w obsłudze. Założenie strony również może być kosztowne. Można jednak postawić stronę na WordPressie i zrobić to samodzielnie. Na początek to w zupełności wystarczy, a będzie sporo tańsze.

Wynajem i sprzedaż fotobudek wydaje się bardzo opłacalne. I może takie być, jeśli od początku podejdziemy do tego profesjonalnie. Warto już od początku reklamować swój biznes i zainwestować w stronę internetową. To przyciągnie do nas klientów, a dzięki temu nasza inwestycja zacznie się zwracać i przynosić satysfakcjonujące zyski. Pamiętajmy, że w naszym kraju organizuje się średnio 200 tysięcy wesel rocznie, co daje nam sporą grupę potencjalnych klientów i warto to wykorzystać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://smove.pl/ sprzedaż fotobudek.

https://motoryzacja.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-kiedy-ubezpieczenie-oc-odnawia-sie-automatycznie https://fine-scale.org https://elblagonline.pl/20230308359951/czy-warto-miec-ubezpieczenie-dla-psa