Dlaczego projekty domów tanich w budowie są tak zróżnicowane?

Andrzej
marzec02/ 2018

Znalezienie projektu domu odpowiadającego naszym oczekiwaniom może zająć wiele czasu. Do niedawna najpowszechniejsze było powierzanie stworzenia projektu architektom, jednak dla wielu dzisiaj to usługa zbyt droga i niepotrzebna. W firmach budowlanych znajdziemy bowiem setki projektów domów gotowych do realizacji. Nie inaczej jest z domami drewnianymi, tak chętnie budowanymi od kilku lat w naszym kraju. Czy warto zdecydować się na taki com? Tak!

Jak znaleźć projekty domów tanich w budowie?

Powzięcie decyzji o budowie domu drewnianego to pierwszy krok. Drugi to oczywiście znalezienie dobrego wykonawcy, który pomoże nam go stworzyć. W firmach takich jak mawit.com.pl wykonawcy zaoferują nam szeroki wybór projektów domów stworzonych z myślą o oczekiwaniach współczesnego klienta. Oznacza to domy wypełnione naturalnym światłem i pełne przestrzeni. Wybierając projekty domów tanich w budowie z pewnością zwrócimy uwagę na to, że zdecydowana większość do domy parterowe z możliwością zaaranżowania poddasza. Domy takie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – są eleganckie, komfortowe. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia oraz przestronny salon, na piętrze urządzane są sypialnie, łazienka, toaleta.

Moda na domy drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii oraz z Kanady – tam budownictwo tego typu jest powszechne. Domy drewniane budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że w naturalny sposób będą wspierać oszczędności naszego portfela!

Ile trwa i ile kosztuje budowa domu drewnianego?

Koszty budowy domu drewnianego są niższe od budowy domu murowane o ok. 35% – to spora różnica, która pozwala na wykorzystanie środków finansowych na lepsze wyposażenie domu. Sama budowa może trwać od 2 do 8 miesięcy – wszystko zależy od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim.