Do jakiego wnętrza pasują żyrandole kryształowe?

Andrzej
marzec13/ 2018

W dzisiejszych czasach odwiedzając sklep z lampami coraz częściej można spotkać modne żyrandole kryształowe nowoczesne i lampy wiszące, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety kryształowych żyrandoli i gdzie można najlepiej wykorzystać ich olbrzymi potencjał.

Moda na żyrandole do salonu kryształowe

Eleganckie żyrandole kryształowe i lampy wiszące doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych, ale również w klasycznych salonach. Można je wykorzystać nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Największą zaletą kryształowych żyrandoli są oczywiście niepowtarzalne efekty świetlne, które powstają na skutek odbijania się światła o kryształy. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwne, ale kryształy tak naprawdę pasują do bardzo wielu stylów, dlatego też projektanci mają szerokie pole do popisu. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby żyrandole kryształowe nowoczesne dopasować do mebli i pozostałych dodatków. Oryginalny żyrandol doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w korytarzu, a nawet w dużej łazience. W ostatnim czasie coraz więcej osób zawiesza żyrandol kryształowy również w sypialni. Idealnie pasować będzie przede wszystkim do dużego łóżka.

Idealne żyrandole kryształowe do salonu

W nowoczesnych salonach żyrandole kryształowe – https://lampykemar.pl/20-cristal najlepiej pasować będą do mebli laminowanych, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Można je śmiało zestawić również z meblami drewnianymi, ale koniecznie w ciemnym kolorze. Duże kryształowe żyrandole przełamują elegancję i wprowadzają do salonu nutę awangardy. W pierwszej kolejności warto rozglądać się na żyrandolami w geometrycznych kształtach.

Rozmiar ma znaczenie

W przypadku żyrandoli kryształowych olbrzymie znaczenie ma ich rozmiar. Pamiętać należy o tym, że nie każdy model będzie idealnie pasował do danej przestrzeni, dlatego też odwiedzając sklep z lampami należy dokonać odpowiednich pomiarów przed zakupem. Uważać należy przede wszystkim w stosunkowo niewielkich łazienkach albo w wąskich korytarzach. Żyrandol kryształowy w mniejszych pomieszczeniach nie powinien przekraczać 50cm. W większych wnętrzach można pozwolić sobie oczywiście na zakup większego modelu, który nie będzie optycznie pomniejszał pomieszczenia. Na naszym rynku jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej klasy żyrandole do salonu kryształowe, dzięki czemu każdy odnajdzie model, który zaspokoi jego indywidualne oczekiwania.

zobacz wiecje zobacz wiecej zobacz wiecej