Dobra strona internetowa

Andrzej
listopad16/ 2018

Chcąc zlecić profesjonaliście wykonanie strony www dla naszej załóżmy, że nowo powstałej firmy, sprecyzujmy nasze oczekiwania, żeby nie okazało się, że za to, czego w domyśle oczekiwaliśmy od firmy w cenie usługi, przyjdzie nam zapłacić dodatkowo. Warto wcześniej zastanowić się nad tym, jakie warunki powinna spełniać dobra strona internetowa.

Przejrzysty i estetyczny układ strony

Tworzenie stron www jest poniekąd zajęciem artystycznym w tym sensie, że wizualnie strona po prostu musi być atrakcyjna. A jest taka dzięki właściwemu dopasowaniu układu witryny oraz doborowi zamieszczonych na stronie zdjęć czy grafiki do zawartości merytorycznej strony. Dobry projektant stron jest też poniekąd wnikliwym psychologiem i socjologiem, ponieważ jednym z jego zadań jest spełnienie oczekiwań nie tylko klienta, ale również grupy docelowej, do której adresowana jest strona.

Właściwe treści i język korzyści

Jeśli strona ma być nie tylko wizytówką firmy, ale również aktywnie poszukiwać dla nas potencjalnych klientów, musi „mówić” do klienta językiem korzyści. Co to oznacza? Dzisiaj, w sytuacji kiedy w sieci jest mnóstwo podobnych ofert i usług, internauta nie jest w stanie wnikliwie przestudiować treści, które znajduje na odwiedzanych stronach a raczej „rzuca na nie okiem”. Dlatego tekst powinien być konkretny i zwięzły oraz eksponować konkretne korzyści, które zdobędzie klient, jeśli zdecyduje się na współpracę właśnie z nami.Ponadto, treści na naszej stronie muszą być unikalne. I to z dwóch powodów (pomijając kwestię plagiatu) – po pierwsze użytkownik czytając to, co widział przed chwilą na innej stronie, nie potraktuje nas jak profesjonalistów i prawdopodobnie zirytowany natychmiast zamknie witrynę. Po drugie, wyszukiwarka „ukarze” nas za kopiowanie niskimi pozycjami w indeksie oraz spadkiem popularności serwisu.

Optymalizacja SEO i widoczność w sieci

Jak widać, tworzenie stron www to nie tylko kod HTML, artyzm i psychologia, ale również wypozycjonowanie strony, czyli sprawienie dużego ruchu w witrynie. Wysoką pozycję w wyszukiwarce zapewnia szereg działań składających się na szeroko pojęte tworzenie stron www: odpowiednia mapa strony, właściwe nazwy poszczególnych zakładek i ich adresy url, wystarczające nasycenie słowami kluczowymi i unikalność treści to tylko najważniejsze z nich.

zobacz wiecej zobacz o podstawy do znaków drogowych zobacz wiecje