Drewniany stół na taras – jaki wybrać?

Andrzej
lipiec15/ 2019

Wybierając meble do ogrodu, powinniśmy zwracać uwagę na szereg czynników – ich rozmiar, komfort użytkowania, estetykę oraz jakość budulca. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej stołom z drewna, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem miłośników odpoczynku w zaciszu własnego ogrodu. Jakie drewniany stół na taras wybrać, aby mebel pięknie się prezentował i wiernie służył w ogrodzie przez wiele lat? Sprawdź!

Stół na taras – wybieraj mądrze!

Promieniowanie UV, deszcz, skrajne temperatury i zanieczyszczenia nie wpływają dobrze na kondycję wyposażenia outdoorowego. Drewno, pomimo starannej impregnacji, na skutek długotrwałej ekspozycji na czynniki zewnętrzne powoli niszczeje – pęcznieje pod wpływem wody, pęka, matowieje i wypacza się. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zrezygnować z mebli zbudowanych z rodzimych gatunków drewna na rzecz modeli z egzotycznej teczyny. Jakimi właściwościami cechuje się tego typu stół na taras?

Drewno tekowe – materiał do zadań specjalnych

Coraz większa rzesza czołowych producentów mebli dedykowanych ogrodom poszerza swoją ofertę o stoły tekowe. I nic w tym dziwnego: wyroby z egzotycznego surowca wyróżniają się bezwzględną trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Drewno pozyskiwane z teczyny, drzewa rosnącego w azjatyckich lasach monsunowych, nasycone jest substancjami oleistymi i kwasem krzemowym. Specyficzny skład sprawia, że wyroby z tego materiału za nic mają sobie zmienne warunki pogodowe. Co ciekawe, drewno tekowe odporne jest nawet na ostre środki chemiczne. Ustawiając w sercu ogrodu stół z drewna tekowego, zyskujemy piękną, naturalną ozdobę harmonijnie współgrającą z ogrodową zielenią oraz trwałe wyposażenie, które w nienagannym stanie przetrwa w wymagającym, zewnętrznym środowisku wiele lat.

https://mebleinfor.pl https://smarter-links.com https://winkst.org