Ekologiczne podejście od życia

Andrzej
czerwiec26/ 2018

O przyrodzie mówi się coraz więcej, najczęściej w kontekście konieczności jej ochrony. Faktem jest, że każdego dnia produkujemy olbrzymią ilość śmieci, z którą nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Czy możliwe jest bardziej ekologiczne podejście do życia? Okazuje się, że atak – wystarczy nieco wytrwałości i konsekwencji. Od czego zacząć?

Segregowanie śmieci nie jest trudne!

Pierwszym krokiem do lepszego życia może okazać się segregacja śmieci. W przypadku mieszkańców osiedli sprawa jest ułatwiona przy pomocy odpowiednich pojemników na odpady. Segregacja plastiku, makulatury czy szkła to jednak początek – coraz więcej zakładów komunalnych decyduje się także na to, aby wykorzystywać pojemniki na odpady kuchenne czy też popiół. W przypadku mieszkańców domów jednorodzinnych mają oni obowiązek segregacji (w innym wypadku koszt wywozu nieczystości będzie znacznie wyższy). Segregacją mogą zając się również najmłodsi – może być to dobry początek rozmowy z dzieckiem o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Zminimalizuj ilość plastiku wokół siebie

Jednym z największych zagrożeń dla przyrody jest plastik, produkowany i wyrzucany dzisiaj w olbrzymich ilościach. Odpady tego typu pozostawione w lasach czy na łąkach mogą przyczyniać się do powstawania pożarów, stanowią także bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia zwierząt. Zamiast plastikowych reklamówek warto rozważyć torby papierowe, oferowane np. przez induplo.pl. Torby papierowe podlegają recyklingowi, są wytrzymałe i doskonale sprawdzają się w różnych rolach.

https://emtec-group.com.pl/narty-pierwsze-spotkanie/ https://weyden.com.pl/czy-bielizna-to-idealny-prezent-przekonaj-sie-sam/ https://andrzejurbanowicz.pl/lekcje-jazdy-konnej-jak-sie-przygotowac/