Endermologia – krok do perfekcyjnej sylwetki

Andrzej
grudzień04/ 2022

Endermologia to zabieg, który doskonale ujędrnia skórę, redukuje cellulit i modeluje ciało. Zyskaj zgrabną sylwetę dzięki masażowi próżniowemu.

Endermologia – krok do perfekcyjnej sylwetki

Endermologia to zabieg, który w mało inwazyjny sposób pozwala na spektakularne wymodelowanie sylwetki. Jego działanie opiera się na intensywnym masażu próżniowym. Jest zabiegiem w pełni naturalnym i nieinwazyjnym, pomagającym w szeregu problemów estetycznych, takich jak: cellulit, wiotka skóra czy miejscowa otyłość. Co należy wiedzieć na temat masażu endermologicznego?

Endermologia – co to jest?

Endermologia jest rodzajem masażu mechanicznego, który polega na stymulacji tkanek za pomocą podciśnienia, rolek i zmotoryzowanej klapki. Jest to bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki, dostępna m.in. w katowickiej Klinice Miracki. Przeprowadzana jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia LPG Alliance. Technologia ta wspiera naturalne mechanizmy metaboliczne i regeneracyjne w organizmie. Endermologia pobudza ciało do szybszego usuwania podskórnej tkanki tłuszczowej, zmniejsza obrzęki i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i zdrowy wygląd skóry.

Masaż próżniowy, czyli nieinwazyjne modelowanie ciała

Endermologia wykonywana jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Pacjent najpierw zakłada specjalny kostium (endermowear), który przylega do ciała i chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia. Następnie kosmetolog przechodzi do masażu poszczególnych partii ciała, wymagających ujędrnienia.

Głowica urządzenia, wyposażona w specjalne rolki oraz komorę ssącą, zasysa fałd skóry, a następnie go roluje – docierając do głębokich warstw tkanki podskórnej. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. Tak przeprowadzony masaż przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, a pośrednio również cellulitu. Dodatkowo dostarczane podczas endermologii mikroimpulsy pobudzają komórki skóry do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, tym samym przyczyniając się do widocznego odmłodzenia skóry.

Zaletą zabiegu endermologii jest jego niska inwazyjność. Procedura nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po wizycie w gabinecie kosmologicznym można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jakie efekty daje endermologia LPG?

Endermologia stymuluje mikrokrążenie, pobudza lipolizę (usuwanie tkanki tłuszczowej), redukuje cellulit, stymuluje detoksykację organizmu. Dzięki mechanicznej stymulacji (intensywne ugniatanie skóry w różnych kierunkach), możliwe jest dotlenienie i rozbicie podskórnych komórek tłuszczowych, a następnie uwolnienie ich zawartości i usunięcie z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Endermologię wykonuje się również w celu redukcji obrzęków, zastojów limfatycznych, blizn czy bólów mięśni.

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów konieczne jest wielokrotne powtórzenie zabiegu endermologii. Już po serii 5-6 sesji widać widoczną poprawę wyglądu sylwetki. Specjaliści zalecają jednak co najmniej 10 zabiegów i to najlepiej w połączeniu z innymi procedurami medycyny estetycznej. Dodatkowo należy pić dużo wody, przestrzegać zdrowej diety i regularnie ćwiczyć, aby przyspieszyć i wzmocnić efekty endermologii.

Warto pamiętać, że endermologia nie prowadzi do redukcji masy ciała czy usunięciu znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Jest to metoda modelowania sylwetki, wspomagająca proces odchudzania, a nie środek do osiągnięcia szczupłej sylwetki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych metodach modelowania ciała, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

stół ogrodowy zobacz wiecje zadaszenie tarasu