Golf – sport nie tylko dla mężczyzn!

Andrzej
lipiec10/ 2017

10Gra w golfa jest w naszej kulturze odbierana bardzo specyficznie – jako sport snobistyczny, zarezerwowany tylko dla elit, czyli przedstawicieli wyższej klasy – biznesmenów, celebrytów, z naciskiem na męską formę gramatyczną. Okazuje się jednak, że już od wielu lat golf jest bardzo popularnym sportem dla kobiet, i że odnoszą one w nim całkiem spore sukcesy, szczególnie na Wyspach.

Kije golfowe – budowa

Kije do golfa są bardzo charakterystyczne i z pewnością nie da się ich pomylić z kijami to innych sportów, na przykład do hokeja. Są zbudowane z czterech głównych elementów:
-szaftu – czyli „rączki” kija, której długość i sztywność powinny być dostosowane indywidualnie do wzrostu i długości ramion użytkownika.
-gripu – czyli rękojeści, gumowego elementu naklejonego na szaft
-hoselu – łącznika szaftu z główką
-head, – czyli główka, element, którym uderzamy w piłkę golfową.

Wbrew pozorom budowa kija golfowego jest dość skomplikowana. Od materiałów, z jakich został wykonany, jego rozmiarów i ciężkości, zależy komfort i celność gry użytkownika. To dlatego każdy golfista przyjeżdża na pole golfowe z własnym zestawem kijków, dostosowanych do jego umiejętności i możliwości, i kijków tych nie użycza się nikomu innemu.

Kije dla kobiet

Damskie kije golfowe różnią się nieco od tych dla mężczyzn, głównie pod względem rozmiarów, tworzywa, z jakiego są wykonane, a co za tym idzie – ciężkości. Damski kij golfowy zwykle jest nieco lżejszy, co ma ścisły związek z możliwościami kobiecego ciała. Wykonany jest zwykle z włókna węglowego – niezwykle wytrzymałego, ale lżejszego niż stal, z którego wykonany jest kij golfowy dla mężczyzn. Zasadniczo zaleca się, aby kobiety podczas gry w golfa, szczególnie podczas nauki, używały kijów krótszych, lżejszych i bardziej elastycznych. Dostępne obecnie na rynku damskie kije golfowe posiadają bardzo szerokie specyfikacje, więc każda amatorka golfa nie powinna mieć problemu z dopasowaniem jego rozmiarów i możliwości do własnych umiejętności, a także wzrostu.

Gra w golfa to fantastyczny sport, który rozwija umiejętności planowania, przestrzennego myślenia i obliczania. To, co wygląda z boku jedynie jak usiłowanie uderzenia piłki kijkiem, by trafiła do dołka, jest w rzeczywistości serią obliczeń kątów, nachylenia, podkręcenia piłki, trajektorii lotu, i wielu innych parametrów. Wszystko zmierza do tego, by trafić piłką do dołka i ograć swoich przeciwników, którzy nie będą tak dobrzy w wykonywaniu obliczeń biorąc pod uwagę warunki terenu, na jakim się gra.

Więcej dowiesz się na stronie damskie kije golfowe – Golfteam.pl

https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie samochodu https://beesafe.pl/porady/oc-na-miesiac-krotkoterminowe/