Jak dbać o atrakcyjność posesji w Lublinie

Andrzej
marzec04/ 2019

Lublin jest bardzo urokliwym miastem, któremu jego mieszkańcy zawdzięczają codzienny spokój. Życie mieszkańców domków jednorodzinnych wymagają stałego dbania o zieleń, a także wybranych usług z zakresu konserwacji powierzchni. Niektórzy nasi klienci nie chcą po prostu odstawać wizualnie od sąsiadów, a najważniejsze jest aby czyścić elementy dekoracyjne swojej posesji co zapewni im trwałość i ochroni przed zanieczyszczeniami.

 

Jedną z polecanych usług jest czyszczenie kostki brukowej w Lublinie. Polega to nie tylko na czyszczeniu z wykorzystaniem zwykłej myjki ciśnieniowej co można wykonać domową metodą, ale czasem ważne jest oczyszczanie tłuszczu, hydropiaskowanie jeżeli kostka została bardziej uszkodzona, a także impregnacja.

Impregnacja jest bardzo ważna jeżeli chcemy, aby kostka brukowa zachowała swój charakter dekoracyjny, a do kamienia nie dostawała się woda. Porowatość kamienia przyczynia się do powstawania w nim pęknięć i różnych odbarwień, a także nagromadzenia roślinności. Zauważyliście pewnie często, że budynki koło parku czy przy większych trawnikach mają więcej mchu na kostce i muszą go regularnie usuwać.

Stosowanie środków chemicznych usuwających glony i porosty powinno zawsze iść w parze z zabezpieczeniem kostki. Do tego konieczne jest, aby wykorzystać środki do kamienia którego nie niszczą. Jest to często trudne bo kwaśny odczyn pH działa szkodliwie na kamień, a tego typu substancje także skutecznie zabijają glony. Dlatego polecamy użycie myjki ciśnieniowej albo specjalistycznego odkurzacza, który czyści zanieczyszczenia i je odsysa zarazem.

 

 

https://beesafe.pl/porady/carpooling/ zobacz wiecje zobacz wiecej