Jak objawia się endometrioza?

Jak objawia się endometrioza?
Andrzej
październik02/ 2019

Analiza błony śluzowej jamy macicy już dawno uświadomiła naukowcom, że pod wpływem hormonów płciowych podlega ona cyklicznym zmianom czynnościowym. Najbardziej rozpoznawalną konsekwencją takich zmian jest krwawienie miesiączkowe. Jeśli jednak mamy do czynienia z endometriozą, sytuacja zaczyna się komplikować.

Już w okresie przedmiesiączkowym mamy do czynienia zarówno z obrzmieniem, jak i z bolesnością tej okolicy, w której endometrioza ma swoje ognisko. W okresie miesiączki ognisko to dodatkowo się powiększa, co jest wywołane zarówno przez gromadzenie się krwi, jak i niemożność jej usunięcia. Ucisk otaczających tkanek powoduje ból i to właśnie dolegliwości bólowe są zwykle pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że w kobiecym organizmie dzieje się coś na tyle złego, że wymaga on obserwacji ze strony profesjonalisty. Ogniska endometriozy mogą mieć różne miejsce, objawem choroby może więc być zarówno ból w okresie współżycia płciowego, jak i bóle owulacyjne. Często organizm reaguje też na tego rodzaju problemy przewlekłym zmęczeniem.

Leczenie endometriozy w placówce Medfemina

Szpital Medfemina oferuje opiekę najlepszych specjalistów oraz skuteczne leczenie endometriozy. Sprawdźcie ofertę – endometrioza Wrocław.

zobacz wiecej ubezpieczenie szkolne https://mebleinfor.pl