Jak pić więcej wody?

Andrzej
lipiec02/ 2017

Obecny świat opanowały przepisy na zdrowe posiłki, motywacje do uprawiania aktywności fizycznej oraz ogólne dążenie do zdrowia. Jest to bardzo pozytywny kierunek. Jednym z filarów zdrowia jest również picie odpowiedniej ilości wody. Przyjęło się, że jest to około ośmiu szklanek dzienne (2 litry). Nie wszyscy mają jednak pozytywny stosunek do picia wody.

Źródło młodości

Woda zawiera wiele cennych składników. Minerały i pierwiastki zapewniające nam między innymi poprawne funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz gładką i napiętą skórę. By przekonać się do jej spożywania wystarczy pomyśleć o pozytywnych skutkach tego działania. Odwodnienie może być przyczyną braku koncentracji, bólów głowy oraz problemów z sennością.

Zarówno pozytywne jak i negatywne objawy mogą być dobrym sposobem na postawienie na biurku butelki wody. Czy jednak zawsze musi być to butelka? Produkowanie i wyrzucanie ton plastiku, które nie może się rozłożyć jest mało ekologiczne. Coraz popularniejszą decyzją jest zakup filtrów. Czy różni się woda filtrowana od butelkowanej?

Która najlepsza?

Woda butelkowana, dostępna w każdym sklepie spożywczym może mieć wiele wad. Za kilka złotych kupujemy nie tylko butelkę z jej zawartością, ale również przekonanie, że podejmujemy dobre działanie. Obecnie producenci nie posiadają wymogu konkretnego nazewnictwa dla swojej wody, dlatego też warto skupić się na składzie opisanym z tyłu butelki. Inną kwestią jest to, że każda butelka się kiedyś kończy, co skutkuje kolejnymi wydatkami i zbieraniem plastiku.

Filtry do wody to coraz bardziej zaawansowana technologia. Istnieje wiele rodzajów filtrów. Każdy z nich spełnia swoją główną rolę. Woda filtrowana jest z pewnością tańsza, a jej smak zupełnie inny od tej z butelki.

Rodzaje filtrów do wody

Do wyboru są filtry firmy http://wodanet.pl/ zakładane na stałe i te przenośne (dzbanek filtrujący). Na rynku istnieją filtry węglowe i takie z odwróconą osmozą.
Odwrócona osmoza to zjawisko rozdzielania dwóch substancji. Zapewnia rozdzielenie zanieczyszczeń od wody. Za pomocą ciśnienia dostępnego w domowym kranie woda przepływa przez membranę, a jej większe cząstki (zanieczyszczenia) zatrzymują się. Jest to najskuteczniejsza metoda filtracji wody.

Kolejną metodą jest filtracja w użyciem węgla aktywnego. Absorpcja (pochłanianie) zanieczyszczeń skutkuje uzyskaniem świeżej, zdatnej do picia wody. Ten rodzaj filtra jest najczęściej wykorzystywany w gospodarstwach domowych.

Filtry do wody mogą skutecznie zachęcić do jej spożywania. Smacznego i na zdrowie!

https://yourpbc.org zobacz zobacz o podstawy do znaków drogowych