Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Andrzej
kwiecień07/ 2020

Trądzik to problem dotykający osoby w różnym wieku i obu płci. Problemy z nieestetycznymi zmianami często nie kończą się wraz z wyleczeniem trądziku. Po złagodzeniu objawów na pierwszy plan często wysuwa się nowy kłopot – głębokie blizny. Jak pozbyć się spędzających sen z powiek bruzd na twarzy? Sprawdź!

Laser CO2 – tajna broń w walce o nieskazitelną cerę

Domowe peelingi czy delikatna mikrodermabrazja nie są w stanie skutecznie zlikwidować blizn potrądzikowych. Tam, gdzie standardowe metody zawodzą, skuteczne okazują się lasery CO2.  Podczas krótkiego zabiegu uszkodzona skóra poddawana jest działaniu lasera. Wiązka podgrzewa wodę w skórze, powodując przerwanie tkanki. Na skórze powstają charakterystyczne ubytki w formie małych dziurek. Pod wpływem stymulacji laserem komórki zaczynają się regenerować. Odbudowana skóra staje się napięta, gładka, jednolita. Z jej powierzchni znikają wszelkie nieestetyczne zmiany, blizny, rozstępy. Poprawia się również gęstość skóry oraz jej napięcie.

Kiedy widoczne są efekty?

Regeneracja skóry jest złożonym procesem wymagającym czasu, dlatego osoby poddające się zabiegowi muszą uzbroić się w cierpliwość. Jednak warto czekać na efekty: po około trzech miesiącach po problemach dermatologicznych nie będzie już śladu.

Przed zabiegiem

Osoby planujące wykonanie zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego powinny udać się na konsultację z lekarzem, który szczegółowo wyjaśni, jak przebiega kuracja oraz odpowie na wszelkie pytania. Warto mieć świadomość, że dwa tygodnie przed kuracją nie można korzystać  z solarium, używać samoopalacza, przyjmować witaminy A oraz beta-karotenu wpływającego na koloryt skóry. Pół roku przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki wpływające na krzepliwość krwi, antybiotyki o działaniu fotouczulającym, antydepresanty oraz retinoidy.

 

https://promyana-bg.org https://eltying.com.pl https://lillanails.pl