Jak przygotować się do wakacji?

Andrzej
listopad17/ 2019

Zdecydowana większość z nas na długie wakacje może pozwolić sobie wyłącznie raz w roku. Wynika to z ilości wolnych dni urlopowych, jak również z faktu, że zagraniczne wczasy wymagają zgromadzenia odpowiedniego nakładu finansowego. O czym koniecznie musimy pamiętać podczas planowania naszych wczasów? Jakie zagadnienia powinny być dla nas istotne na długo przed wyjazdem czy wylotem?

Zagraniczna podróż – przygotuj dokumenty!

Podstawą podczas zagranicznej podróży są oczywiście dokumenty uprawniające d przekroczenia granicy. Dotyczy to przede wszystkim krajów nie należących do Unii Europejskiej. Wybierając się do popularnych kurortów na Teneryfie, w Tunezji czy w Turcji pamiętajmy o tym, aby nasz paszport był ważny na przynajmniej 6 miesięcy do przodu. W przypadku krajów należących do wspólnoty podróżować możemy za okazaniem dowodu osobistego. Ta reguła dotyczy również Chorwacji!

Ubezpieczenie podróżne

Wybierając się za granicę koniecznie pomyślmy o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Obejmie ono koszty leczenia za granica, ale także OC czy ubezpieczenie bagażu. Szukając najlepszych ofert warto zajrzeć na portal mfind.pl, który po wpisaniu kilku istotnych informacji wskaże nam najlepsze z punktu widzenia finansowego opcje. Ubezpieczenie turystyczne jest w tanie zaoszczędzić nam wiele kłopotów i nerwów w przypadku jakichkolwiek problemów podczas wyjazdu. Jego zakup zajmie nam dosłownie kilka minut, a koszty są nieporównywalnie mniejsze do tego, jak drogie może okazać się leczenie za granicą.

Pakujemy bagaże!

Spakowanie bagaży na podróż nie wydaje się być trudnym zagadnieniem. Jeśli jednak podróżujemy samolotem musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. W naszym bagażu podręcznym płyny muszą być w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml. Przepis ten jest rygorystycznie pilnowany podczas kontroli bezpieczeństwa.

zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/jak-przerejestrowac-samochod-po-smierci-wlasciciela/ zobacz wiecje