Jak stworzyć ekologiczny dom?

Andrzej
lipiec20/ 2017

Myśląc o tematach ekologicznych, często mamy na uwadze sprawy i zagadnienia globalne, czynione na wielką skalę. Tymczasem trzeba powrócić do tego, co najważniejsze i najprostsze. Należy zacząć od podstaw, czyli od siebie samych i od domu. Samo słowo ekologia zawiera przecież w sobie cząstkę oikos, która po grecku znaczy dom.

Powrót do korzeni

Zyskując coraz większą świadomość ekologiczną, wprowadzamy zmiany do naszego życia codziennego. Powracamy też do przeszłości. Do tych rozwiązań, z których korzystali nasi przodkowie, które pozytywnie wpływały na środowisko, na samopoczucie i zdrowie. W postnowoczesnej rzeczywistości coraz chętniej budujemy więc domy drewniane w technologii szkieletowej. Wybieramy też często mele z drewna oraz meble ogrodowe z rattanu nawiązujące do dawnego stylu bycia.

Domek z ogródkiem

Myślimy o rozwiązaniach, które pomagają zaoszczędzić energię. Dlatego często decydujemy się na domki drewniane w technologii szkieletowej. Inspirowane techniką szwedzką czy kanadyjską. Konstrukcje zatrzymujące ciepło w środku, zaopatrzone w energooszczędne okna, są tanie i ekologiczne.

Zmieniają się także nasze ogrody. Wracamy do stylów bycia z przeszłości, do pewnej harmonii i spokoju, które charakteryzowały domy naszych babć i dziadków. Odtwarzamy ogrody jak z bajki. Wybieramy rodzime gatunki roślin i rattanowe meble wykonane ręcznie z naturalnego materiału, które znajdziemy tutaj: gardenspace.pl

Przyjemność życia w stylu eko

W takich przyjaznych ogrodach powracamy też do idei warzywniaków i sadów. Owoce i warzywa z własnego ogrodu, z których potem robi się pyszne przetwory. To ekologia sama w sobie. W dodatku wsparta recyklingiem, kiedy wykorzystujemy zalegające w domu słoiki po produktach żywnościowych. Zaczynamy rozumieć, że życie w stylu eko sprawia dużą przyjemność.

https://weyden.com.pl https://3dwnetrza.pl https://hankasa.com.pl