Jak tworzone są meble kuchenne?

Andrzej
kwiecień15/ 2023

Meble kuchenne muszą spełniać kilka wymogów – przede wszystkim muszą być trwałe i odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią czy ścieraniem. Obecnie meble kuchenne wykonuje się z płyt meblowych o różnej grubości. Płyty takie nie odkształcają się, nie są podatne na działanie pary wodnej. Zabezpieczenie płyty to laminaty i lakiery, które jednocześnie podnoszą estetykę. Laminaty dostępne są w nieograniczonej palecie kolorów.

Jakie szafki kuchenne wybrać?

Kolekcje meblowe dedykowane do kuchni są niezwykle rozbudowane. Znaleźć w nich można przede wszystkim szafki kuchenne, które mogą być zarówno stojące, jak i wiszące. Szafki wiszące są nierzadko dekorowane przeszkleniami – taka witryna kapitalnie prezentuje się w kuchniach angielskich czy w stylistyce retro. W kolekcjach meblowych znajdziemy również słupki i witryny – to wysokie szafki stojące, które pozwalają na jeszcze lepsze zarządzanie przestrzenią. Warto też zwrócić uwagę na kosze cargo, które idealnie sprawdzają się w nowoczesnych i klasycznych kuchniach. Kosze takie to wysuwane, wąskie szuflady, idealnie nadające się do przechowywania butelek z wodą, przypraw.

Kuchnia w konkretnym stylu

Szukając inspiracji na kuchnię, warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze trendy. Nowoczesne kuchnie to lśniące, gładkie fronty, najczęściej bez klasycznych uchwytów. Takie kuchnie świetnie prezentują się zarówno w tradycyjnych pomieszczeniach, jak i jako aneksy kuchenne. Druga propozycja to kuchnie w stylistyce skandynawskiej, gdzie łączy się klasyczne fronty w stonowanych kolorach z dekorami imitującymi drewno i elementami drewnianymi. Takie kuchnie są przytulne, funkcjonalne i ponadczasowe.

zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz