Jak ujarzmić włosy zniszczone farbowaniem?

Andrzej
lipiec08/ 2019

Brak blasku, łamliwość, problemy z rozczesaniem, problematyczne puszenie i suchość skóry głowy to tylko część problemów, z jakimi często borykają się osoby farbujące włosy. Działanie mocnych farb i rozjaśniaczy nierzadko sprawia, że radość z nowej fryzury nie trwa długo. Co zrobić, aby farbowane włosy zachowały swoją witalność, a kolor swoją intensywność i głębię? Sprawdź!

Odpowiedni szampon i odżywka do włosów

Podstawą codziennej pielęgnacji włosów farbowanych jest mycie pasm i odżywianie ich specjalnymi specyfikami. Nie używaj przypadkowych szamponów i odżywek. Na półkach sklepowych znajdziesz wiele kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych. Zwróć uwagę na rodzaj kosmetyków – część z nich zawiera składniki rozjaśniające i dedykowana jest włosom blond. Szampon i odżywka do włosów poddawanych zabiegom farbowania nie będą wypłukiwać pigmentu, a wręcz przeciwnie – przedłużą jego trwałość i dodadzą pasmom blasku. Pamiętaj, aby w okresie letnim chronić włosy lekką odżywką z filtrem UV. Mycie włosów i spłukiwanie odżywki zawsze kończ zimnym strumieniem, który domknie  łuski włosa. Raz w tygodniu warto zafundować włosom odżywczy „kompres” w postaci maski zawierającej na przykład glicerynę, hydrolizaty protein i witaminę E. Jeśli suszysz, kręcisz lokówką lub prostujesz włosy, nie zapominaj o użyciu sprayu chroniącego pasma przed działaniem wysokiej temperatury.

Oddaj się w ręce fachowców

Doskonałym uzupełnieniem domowych zabiegów będzie wizyta w wysokiej klasy salonie fryzjerskim. Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi odżywcze, które szybko i skutecznie regenerują uszkodzone włosy i dogłębnie je nawilżają. Jedna wizyta w salonie wystarczy, aby przywrócić włosom utracony blask.

 

https://alp-link.com zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/