Jak urządzić mały salon tanim kosztem?

Andrzej
listopad19/ 2019

Jak urządzić mały salon, kiedy na naszym koncie finanse niebezpiecznie zbliżają się do stanu zerowego? Czy uda się taki pomysł zrealizować, aby sprawdzić, że cały pokój dzienny będzie funkcjonalnym i estetycznym pomieszczeniem? Oczywiście, że tak, jeżeli się wie jak powinno się postępować.

Jak urządzić mały salon razem z targiem staroci?

Pokój dzienny może mieć naprawdę unikalny charakter, jeżeli będziemy odwiedzać miejsca, gdzie meble można często kupić za przysłowiowe kilka groszy. Jak urządzić mały salon z targiem staroci, gdzie można znaleźć wiele cennych perełek meblarskich? Po pierwsze nie rzucajmy się na każdy mebel napotkany na swojej drodze. Przejdźmy się ze spokojem po wszystkich stoiskach i obserwujmy, gdzie można wyłapać bardzo ciekawe okazje dla naszego domu. Nie zawsze na pierwszym stoisku znajdują się najlepsze okazje. W dalszych stanowiskach znaleźć można ciekawsze okazję, nie tylko wizualne, ale również cenowe.

Salon z meblami z “drugiej ręki”

Jak urządzić mały salon, kiedy pod ręką mamy rozpadające się meble? Musimy tylko zainwestować w kilka narzędzi, jak chociażby w szlifierkę, odpowiednie farby do malowania i konserwacji. Do tego przyda nam się również internet, gdzie znaleźć można wiele ciekawych inspiracji odnoszących się do renowacji mebli w zaciszu własnego domu. Satysfakcja z odnowienia mebli będzie przeogromna. Nie są do tego potrzebne wybitne umiejętności plastyczne, bowiem nie trzeba malować mebli w fantazyjne wzory. Wystarczy je tylko odpowiednio zabezpieczyć i użyć jednolitego koloru.