Jak zaprojektować kuchnie jak z marzeń?

Andrzej
czerwiec20/ 2021

Wszyscy miłośnicy gotowania marzą o tym, aby stać się posiadaczami funkcjonalnych, ergonomicznych pomieszczeń kuchennych. Jak zaprojektować kuchnię jak z marzeń? Wszystko zależne jest od naszych potrzeb. Aczkolwiek jest kilka prostych zasad, które trzeba wdrożyć w życie już na etapie tworzenia projektu.

Jak zaprojektować kuchnię funkcjonalną?

Już na etapie projektu należy pomyśleć o rozstawieniu mebli, sprzętów AGD. Krok po kroku należy przeanalizować miejsca, gdzie co wszystko będzie stało. Czy naprawdę wszystkie szafki kuchenne będą nam potrzebne? A może lepiej zrezygnować z jednej, dwóch szafek na rzecz stołu do jedzenia? Wyspa kuchenna jest niezwykle kuszącą propozycją, ale nie będzie można się na nią zawsze decydować. Tyle pytań, które muszą mieć odpowiedzi. W inny sposób nie uda nam się stworzyć funkcjonalnego pomieszczenia. Pamiętajmy o tym, że kuchnia nie jest miejscem, gdzie ustawia się zbędne rzeczy.

Kuchnia z dobrymi strefami

Jak zaprojektować kuchnię, która stanie się dla wszystkich miejscem przyjaznym? Decydują o tym nie tylko dodatki, ale także odpowiednio rozlokowane strefy robocze. W kuchni musi znaleźć się miejsce na pięć stref. Bez względu na to, z jaką powierzchnią mamy do czynienia. Po kolei, wymieniając od wejścia do kuchni, należy zaplanować:

  • strefę zapasów – lodówka
  • strefę przechowywania – szafki na naczynia,
  • strefę mokrą – zlewozmywak i zmywarka, kosz na odpady,
  • strefę przygotowywania posiłków – blaty robocze i wyspa,
  • strefę gotowania – kuchenka i piekarnik.

 

https://gayer.com.pl https://robobat-polska.pl https://tewaubezpieczenia.pl