Jaka kolorystyka najbardziej wyróżnia nowoczesne krzesła?

Andrzej
styczeń24/ 2019

Projektowanie pomieszczeń, czy to pod działalność biurową, czy też na cele mieszkalne, wymaga nie lada wyczucia. Warto wiedzieć, jakie kolory można ze sobą łączyć, a jakich połączeń należałoby unikać. Skupimy się na krzesłach, gdyż to nowoczesne krzesła mogą budować całą stylistykę pomieszczenia.

 

Nowoczesne krzesła – kolorystyka ekspresyjna czy stonowana?

Wybór kolorystyki nowoczesnych krzeseł jest nie lada wyzwaniem. Sporo zależy od tego, w jakim pomieszczeniu dane krzesła będą się znajdowały. Czy ściany są stonowane, czy również pokryte ekspresyjnymi barwami? Jakiego rodzaju działalność będzie odbywała się w danym pomieszczeniu? Jaka będzie kolorystyka mebli, jak mocno pomieszczenie będzie oświetlone.

 

Wybieramy nowoczesne krzesło

Jak widać – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można jednak zauważyć, iż w większości przypadków lepszym rozwiązaniem będzie stonowana kolorystyka. Tam, gdzie zachodzi potrzeba pracy twórczej, wchodzenia na tzw. wyższe stany świadomości, lepszym rozwiązaniem będzie żywa kolorystyka, połączona z odpowiednio nasilonym oświetleniem i równie żywymi kolorami ścian. Tam, gdzie prowadzi się spotkania biznesowe z klientami, gdzie wymagane jest skupienie, lepszym rozwiązaniem są nowoczesne krzesła w stonowanych kolorach. Dominuje tu zazwyczaj kolor szary, nierozpraszający uwagi, potrafiący dodać pomieszczeniu odpowiedniego stylu i elegancji. To właśnie stonowane kolory zaleca się także tam, gdzie występuje silne nasłonecznienie naturalne – kolory te nie będą odbijały i rozpraszały. W strefach mieszkalnych kolorystyka stonowana nadaje się przede wszystkim w strefach odpoczynku, w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy jadalnia – doskonale sprawdzają się nowoczesne krzesła o charakterystycznych, żywych barwach.

 

zobacz zobacz wiecej zobacz o podstawy do znaków drogowych