Jakie warunki musi spełniać profesjonalna odzież dla medyka?

Andrzej
grudzień02/ 2021

Wygoda i komfort to podstawa podczas wielogodzinnej pracy na oddziałach lekarskich czy w przychodniach. Medycy i osoby zatrudnione w takich miejscach wybierają dzisiaj profesjonalną odzież medyczną, która zachwyca nie tylko trwałością, ale i elegancją. Co warto wiedzieć o ubraniach i obuwiu medycznym, stosowanym w Polsce?

Wygodne obuwie medyczne – chodaki

Zdecydowana większość medyków, pielęgniarek czy salowych stawia na wygodne chodaki, które sprawdzają się podczas pracy doskonale. Odpowiednio profilowane chodaki nie obciążają nóg, minimalizują ryzyko powstawania żylaków i chronią stopy przed tworzeniem się płaskostopia. Chodaki tworzone są z materiałów najwyższej jakości – cholewkę tworzy naturalna skóra, która pozwalana wentylowanie stóp. W podeszwie chodaków wykorzystano sprężyny – dzięki nim podczas chodzenia stopa jest amortyzowana i nie jest narażona na mikro wstrząsy. Chodaki medyczne zaproponuje firma Iguanamed.

Wygodne ubrania dla medyka

Szeroki asortyment odzieży medycznej pozwala dzisiaj na wybranie elementów ubioru, dopasowanych do potrzeb. Na polskim rynku znaleźć można koszulki damskie i męskie, fartuchy, spodnie medyczne, jak również sukienki czy spódnice. Wszystkie wymienione tworzone są z wysokiej jakości materiałów – tkaniny nie są wybierane przypadkowo! Połączenie włókien syntetycznych i naturalnych sprawia, że ubrania są nie tylko trwale, ale również przyjemne w dotyku i odporne na częste czyszczenie. Dodatek włókien takich jak elastan sprawia, że koszulki czy spodnie posiadają pewien stopień rozciągliwości, co pozwala na zachowanie większej wygody i komfortu w pracy. Atutem jest bez wątpienia szeroki wybór kolorów, przez co możliwe jest dopasowanie ubrań medycznych do własnych preferencji.

 

 

 

https://codilab.pl https://fx-bratislava.com https://jnbfgk.com