Kilka informacji o programie SketchUp

Andrzej
listopad16/ 2018

Program SketchUp służy do projektowania trójwymiarowych obiektów. Można go wykorzystać do projektowania domów i mieszkań, samochodów albo statków kosmicznych, ogrodów, gier komputerowych, filmów.

 

Dostępne wersje SketchUp

Program dostępny jest w trzech wersjach. Jedna z nich to Sketchup Make. To program, który producent udostępnia za darmo. Korzystają więc z niego przede wszystkim amatorzy. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, cieszy się ogromną popularnością, gdyż daje naprawdę wiele możliwości. Ze strony internetowej programu można ściągnąć także aplikację mobilną. Ona również jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Ma jednak jedną wadę: możliwości, które daje są tak w zasadzie bardzo niewielkie, nie można jej wykorzystać do projektowania bardziej zaawansowanych obiektów. Wersja trzecia – SketchUp Pro – jest płatna. To z tej wersji korzystają między innymi architekci i projektanci z całego świata. Ta wersja ma największy potencjał. Możliwości programu można spersonalizować i dodatkowo wzbogacić korzystając z wtyczek.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o programie?

SketchUp to program cieszący się bardzo dużą popularnością. Jego możliwości można poznać w szybki i efektywny sposób poprzez udział w kursie online. Z kursu można dowiedzieć się między innymi jakie pliki można importować oraz w jakich formatach można zapisać gotowy projekt. Kurs na pewno przybliży świat grafiki 3D. Na pewno osoby, których interesuje projektowanie trójwymiarowe powinny zainteresować się kursami internetowymi przybliżającymi program SketchUp. Bogata baza gotowych modeli to tylko jeden z atutów, którymi wyróżnia się program SketchUp. V-Ray (silnik renderujący) sprawia, że SketchUp umożliwia zaprojektowanie nawet wyjątkowo skomplikowanych obiektów.

 

SketchUp to program uniwersalny, może korzystać z niego każdy. Użytkownicy mogą publikować swoje projekty w Google 3D Warehouse.

 

https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie samochodu https://beesafe.pl/porady/podatek-od-kupna-samochodu-pcc/