Klasyczny komplet balkonowy w nowej odsłonie

Andrzej
styczeń08/ 2020

Czy komplet balkonowy może zmienić nasz balkon? Przestrzeń ta nie daje wiele możliwości aranżacji – a przynajmniej tak sądziliśmy do niedawna. Dzisiaj projektanci i dekoratorzy przekonują nas, że stworzenie przestrzeni wypoczynkowej na balkonie nie jest niczym trudnym – wystarczy nieco czasu i dobry pomysł! Co mogą zaoferować nam producenci mebli ogrodowych?

Komplet balkonowy tworzony na miarę potrzeb!

Nowoczesny balkon to przede wszystkim odpowiednie meble i zieleń. Komplet balkonowy okaże się wystarczający, aby móc delektować się kawą, herbatą, ulubioną książką. W skład takiego kompletu wchodzi zazwyczaj stolik kawowy oraz 2 lub 3 fotele czy też niewielka sofka. Takie meble pozwolą nam na odpoczynek blisko natury!

Jaki komplet balkonowy wybrać?

Wybór kompletu balkonowego nie jest prosty – producenci oferują nam szeroki wybór mebli i dodatków. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się komplet balkonowy złożony z elementów technorattanowych. Meble takie charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, promieniowanie UV. Nawet po wielu latach użytkowania taki komplet balkonowy nie traci swojego koloru, eleganckiej linii. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Stelaże mebli technorattanowych wykonywane są z lekkiego aluminium zabezpieczonego przed działaniem wilgoci.

Jak sprawić, aby przestrzeń balkonu zachwycała? Komplet balkonowy to nie wszystko – przede wszystkim warto otoczyć się zielenią. Sadzonki roślin wysiewamy już w okolicach marca, kolejno w kwietniu wystawiamy na balkon, aby się zahartowały. Chcąc ochronić się przed słońcem warto pomyśleć o nowoczesnym parasolu ogrodowym, który stworzy strefę cienia i pozwoli korzystać z lata do woli!

https://mebleinfor.pl zobacz wiecej https://eidola.org