Klasyczny typ wanny

Andrzej
lipiec08/ 2017

Najczęściej wydaje nam się, że remont domu nie jest dość trudną sprawą. Mam przed oczami bowiem przeróżne programy telewizyjne, w których ekipy sprawnie i szybko dokonują całego remontu. Abstrahując jednak od tego, że zazwyczaj do remontu nie zatrudniamy tak dużej ilości osób, to dodatkowo tam są specjaliści, którzy już dokładnie wiedzą, czego chcą. A tymczasem…

Łazienkowy koszmar

Tymczasem zaś my z przerażeniem nagle odkrywamy, że remont, w szczególnie łazienki jest dość ciężki. Dlaczego akurat łazienka ma być trudniejsza? Otóż jest ona zazwyczaj mniejsza, trudna do zagospodarowania. Ponadto dobór kolorystyczny farby, płytek itd, na pewno nie należy do najłatwiejszych. Duże zmieszanie odczuwamy również podczas wyboru wanien…

Dlaczego akurat ich? Otóż zazwyczaj nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele istnieje na świecie przeróżnych typów wanien. Po pierwsze – mogą one być różnego kształtu. Co ciekaw – inny kształt może być na zewnątrz, a inny wewnątrz. Warto także zauważyć, że wewnątrz mogą także być różne schodki, nieraz o nieco innej powierzchni.

Uniwersalny typ wanny

Jaki zaś typ wanny uchodzi na najbardziej uniwersalny, najczęściej spotykany? Jest to bez wątpienia wanna prostokątna. Dlaczego jest tak często wybierana? Przede wszystkim właśnie z powodu swojego kształtu. Prostokąt bowiem zmieścimy w każdy róg – umożliwi nam on maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Szczególnie zaś jest to dużą zaletą we wszystkich mniejszych łazienkach, które trudno optymalnie zagospodarować.

Warto także dodać, że wanny prostokątne wcale nie muszą być prostokątne w środku! Wewnątrz mogą mieć dowolny kształt – owalny, okrągły czy również prostokątny. Co więcej – wanny prostokątne mogą bardzo się różnić między sobą. Jedna będzie miała specjalne siedzenie w wannie, inna schodki, trzecia specjalną powierzchnię antypoślizgową.

Łatwe czyszczenie wanien prostokątnych

Warto jeszcze dodać, że wanny prostokątne najzwyczajniej w świecie łatwo się czyści, co nie jest wcale czasem takie proste w przypadku innych wanien. Dlaczego tak jest? Otóż po pierwsze- właśnie z powodu kształtu wanien prostokątnych. Przylegają one ściśle do ściany, nie mają żadnych załamań, skosów itp.

Co więcej – takie wanny zazwyczaj produkowane są z akrylu. Taką zaś akrylową powierzchnię naprawdę łatwo dość się czyści – nie trzeba używać do tego zadania specjalnych specyfików. Warto także dodać, że oczywiście w sklepach spotkamy także przeróżne rozmiary wanien prostokątnych. Bez problemu zatem każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Akryl też występuje w różnych odmianach i odcieniach bieli – to także warto wziąć pod uwagę.

Więcej dowiesz się na stronie 1laienka.pl – wanny prostokątne

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej