Kominek gazowy – ciekawa alternatywa

Andrzej
grudzień04/ 2020

Jeszcze do niedawna posiadanie kominka w salonie zarezerwowane było wyłącznie dla posiadaczy domów jednorodzinnych. Instalacja kominowa, surowiec do palenia, środki ostrożności jakie należało podejmować i oczywiście wielkość i wysokość pomieszczeń wykluczały użytkowników mieszkań osiedlowych z grona posiadaczy tego niezwykle klimatycznego elementu wyposażenia. Ostatnie lata wprowadziły na rynek rozwiązania opcjonalne, pozwalające nareszcie cieszyć się kominkiem w każdym lokalu.

Jak działa kominek gazowy?

W tradycyjnym kominku surowcem spalanym jest drewno, węgiel lub pellet, natomiast do użytkowania kominka gazowego https://just-home.com.pl/kominki-gazowe niezbędne jest zasilanie gazowe. Jednak nie tylko sposób otrzymywania ciepła je różnicuje, oba rodzaje kominków różni także sposób ich obsługi. Ile pracy wymaga tradycyjny kominek większość z nas doskonale wie, jak nie z autopsji to choćby z filmów, gdzie są one częstym rekwizytem. Kominek gazowy żadnej z tych czynności nie wymaga. Użytkownik musi jedynie ustawić wymaganą przez siebie wielkość płomienia. Zaawansowane technologicznie kominki gazowe, podobnie jak całe systemy grzewcze w inteligentnych domach, zaopatrzone są w sterowniki programujące czas ich uruchomienia.

Najważniejsza jednak różnica pomiędzy kominkiem tradycyjnym a gazowym polega na systemie montażu. W przypadku tych tradycyjnych niezbędny im, jest jedynie dostęp do komina, natomiast  kominki gazowe https://just-home.com.pl, wymagają, aby dokładnie w tym pomieszczeniu, gdzie ma być on zamontowany znajdowała się instalacja gazowa oraz kratka wentylacyjna nawiewna. To dlatego tak popularne stało się montowanie kominka gazowego w domach i mieszkaniach, gdzie kuchnia połączona jest salonem. W salonie z kuchnią jest wszystko czego wymaga system instalacji tego rodzaju detalu.

O czym trzeba pamiętać, gdy w domu jest kominek gazowy

Nowoczesne kominki gazowe mogą być wolnostojące, narożne, panoramiczne, a nawet trójstronne. Bez względu na kształt  są niezwykle proste w obsłudze, niemniej należy przestrzegać zawsze kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim nie wolno zapominać o konserwacji, dokładnie tak samo jak wszystkie inne elementy systemów grzewczych gazowych, są one objęte obowiązkiem przeglądów technicznych, które należy dokonać raz w roku i to przez osoby z uprawnieniami. Podobnie sam montaż kominka może wykonać tylko technik posiadający uprawnienia.

Kominki gazowe są niezwykle miłym i estetycznym dla oka domowych detalem. Oprócz uroku ognia dostarczają jednak też ciepło. Dlatego wybierając do domu tego rodzaju urządzenie warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą, by odpowiednio dobrać jego parametry. Innej mocy wymaga bowiem kominek w swojej podstawowej funkcji i innej, gdy ma dodatkowo posiadać choćby płaszcz wodny. Inaczej dobiera się moc kominka, gdy ma on pełnić funkcję wyłącznie estetyczną i inaczej gdy niezbędny jest jako źródło dodatkowego ciepła w domu.

 

https://valueformichigan.com https://siteopia.pl https://venndo.pl