Koszt studni głębinowej

Koszt studni głębinowej
Andrzej
styczeń05/ 2020

Studnie głębinowe są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie czystej wody na potrzeby gospodarstwa domowego. Techniki wykorzystywane przy takich odwiertach znajdują zastosowanie także w innych celach, na przykład do tworzenia instalacji pomp ciepła. Stosunkowo niskie koszty wiercenia otworów sprawiają, że jest to naprawdę przystępna opcja.

Ile to kosztuje?

Koszt studni głębinowej zawsze zależny jest od szeregu czynników i chociaż firmy takie jak DrillPol starają się zawsze minimalizować ceny oraz działać według ujednoliconych standardów, nie można podać uniwersalnego przelicznika kosztów. Dla wstępnej analizy kosztów można założyć, że każdy metr odwiertu będzie nas kosztował od 100 do 150 złotych, przy czym trzeba mieć na uwadze także to, że niezbędna będzie prawdopodobnie specjalna pompa, dzięki której możliwe będzie dostarczanie wody na powierzchnię w sytuacjach odbiegających od idealnych. W przypadku studni abisyńskich koszt może być o około 20-30% niższy.

Profesjonalny wykonawca

Jeśli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej i szukacie profesjonalnego wykonawcy zapoznajcie się z ofertą firmy Drillpol – www.drillpol.com.

 

https://xann.pl/sitemap https://beesafe.pl/porady/kalkulator-oc-bez-podawania-danych/ https://beesafe.pl/porady/podatek-od-kupna-samochodu-pcc/