Koszty budowy domu i nowe rozwiązanie, jakim są domy drewniane tanie

Andrzej
sierpień08/ 2019

Suma kosztów, która wiąże się z budową własnego domu może być bardzo wysoka, a to sprawia, że wiele osób rezygnuje z marzenia, jakim jest posiadanie własnego domu. Na rynku z roku na rok jednak pojawiają się nowe możliwości, a jednym z nich są domy drewniane tanie. Jak wygląda ich budowa i jakie są koszty?

Dlaczego akurat domy drewniane tanie?

Takie domy warto wybrać przede wszystkim dlatego, że ich cena jest dużo niższa niż budowa standardowego murowanego domu. Coś takiego bardzo przyciąga do skorzystania z oferty i gwarantuje spełnienie marzeń. Wystarczy posiadać lub kupić działkę i znaleźć odpowiednich fachowców i firmę.

 

Koszty budowy domów drewnianych

Szacuje się, że takie domy drewniane tanie można postawić za kwotę od 169 tysięcy złotych w stanie surowych i od 219 tysięcy złotych w stanie deweloperskim. Pomimo tego, że druga opcja jest droższa to i tak jest najczęściej wybierana, ponieważ dom zostaje wykonany już „pod klucz”, a do wykończenia pozostaje tylko i aż cały środek.

 

Szybki czas budowy

Wszystkim w dzisiejszych czasach się spieszy i ludzie są niecierpliwy lub po prostu sytuacja wymaga tego, aby dom został szybko wybudowany, więc właśnie domy drewniane tanie taką możliwość dają. Szacuje się, że taki dom można wybudować nawet od 3-6 miesięcy, co jest bardzo krótkim czasem patrząc na to, jaki efekt finalnie można uzyskać.

 

Jeśli komuś zależy na tym, aby stworzyć coś własnego, aby wybudować własny dom i spędzać w nim szczęśliwe chwile to każdy pomysł będzie dobry. Warto też interesować się tym, co nowego daje rynek oraz technologia.