Który parasol z podstawą będzie najlepszy na taras?

Andrzej
listopad05/ 2021

Strefa relaksu na ogrodzie/tarasie powinna zostać wyposażona w niezbędne elementy. Jakie? Na pewno w meble ogrodowe, jak również w parasol z podstawą, który zapewni odpowiednią ilość cienia nad całą przestrzenią wypoczynkową.

Zacieniona strefa relaksu

Tak, słońce jest nam potrzebne, ale w umiarkowanych ilościach. Parasol z podstawą wydaje się rzeczą jak najbardziej naturalną, która wyjdzie na zdrowie nie tylko osobom dorosłym, ale także domownikom. Nawet najwięksi miłośnicy słońca przyznają, że czasem muszą schować się w cieniu. Solidny i porządny parasol będzie więc można w każdej chwili rozwinąć, a po jakimś czasie ponownie schować, jeżeli ktoś tylko będzie miał taki kaprys. Warto uwzględnić wielkość tarasu, czy też samej strefy relaksu, aby wybrać parasol, którego zadaszenie będzie odpowiedniej wielkości. Do wyboru są takie parasole, które różnić się mogą od siebie m.in. kształtem samego zadaszenia.

Nie tylko parasol z podstawą

Chociaż, niekiedy taki parasol może sobie nie poradzić, jeżeli chodzi o ilość dostarczanego cienia. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z dużą przestrzenią na ogrodzie. Zamiast parasola (lub dodatkowo do niego!) można zdecydować się na tekstylną markizę ogrodową, która montowana do ściany, również zapewnia dużą ilość cienia. Ciekawą alternatywą wydaje się również żagiel o dużej powierzchni zadaszenia. Na stałe można postarać się o wybudowanie drewnianej altany ogrodowej. Również nowoczesne pergole tarasowe są ciekawą propozycją, dobrze sprawującą się na świeżym powietrzu. 

 

zobacz wiecej ubezpieczenie szkolne https://infozrodlo.com.pl