Magazyn XXI wieku

Andrzej
październik16/ 2017

Współczesne magazyny różnią się znacznie od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Powszechna komputeryzacja i automatyzacja pracy czy nowe technologie wykorzystywane tak przy składowaniu, jak i przy transporcie towarów, takie jak składane skrzynie transportowe trwale zmieniły obraz tego, bardzo istotnego elementu działalności firm i przedsiębiorstw.

Skrzyniopalety składane – czyli gdzie składować opakowania?

Tradycyjne opakowania plastikowe, jakkolwiek mają szereg zalet i w zasadzie pod każdym względem przewyższają wciąż popularne opakowania kartonowe, mają jeden spory minus. W chwili, w której nie są wykorzystywane do magazynowania czy transportu, wciąż zajmują sporo miejsca, co wiąże się z koniecznością zagospodarowania odpowiednio dużej powierzchni magazynowej, która nie jest przecież darmowa. Podobnego problemu nie generują natomiast wykonane z tworzywa skrzyniopalety do składania, które łączą w sobie najlepsze cechy i podstawowe atuty rozwiązań plastikowych i kartonów.

Składane skrzynie transportowe – podstawowe zalety

Na samym wstępnie warto zaznaczyć, że skrzyniopalety składane – https://www.schoellerallibert.com/pl/products/foldable-large-containers/ wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, będą więc odznaczać się tymi samymi właściwościami co tradycyjne skrzynie plastikowe. Jednym z głównych plusów jest możliwość ich ponownego wykorzystania, także po kontakcie z wilgocią czy czynnikami powodującymi zabrudzenie, czyli w sytuacjach, w których zwykłe opakowanie kartonowe będzie nadawać się już tylko do zastąpienia nowym. Utrzymanie w czystości opakowań plastikowych jest bardzo proste i wystarczy do tego jedynie odpowiednia ilość wody i środka czyszczącego. Co więcej, takie rozwiązania są o wiele stabilniejsze i trwalsze, dzięki czemu oferują zdecydowanie wyższe bezpieczeństwo transportu delikatnych i podatnych na uszkodzenia produktów. Z racji na swoją wysoką stabilność znalazły zastosowanie także w magazynach wysokiego składowania. Jakkolwiek w regulacjach prawnych i normach próżno szukać jasnego sprecyzowania co należy rozumieć pod tym pojęciem, zazwyczaj przyjmuje się, że magazyn wysokiego składowania to taki, w którym towary przechowywane są na wysokości siedmiu metrów i wyżej.

Skrzyniopalety do składania – co z ceną?

Mimo wszystkich swoich zalet, nie da się ukryć, że zakup porządnej skrzyniopalety składanej to wydatek większy niż zwykły karton. Warto jednak pamiętać o częstotliwości wymiany opakowań jednego i drugiego typu na nowe – w ogólnym rozrachunku koszty długotrwałego użytkowania rozwiązań plastikowych prezentują się zdecydowanie korzystniej.

https://xann.pl/sitemap https://beesafe.pl/porady/kalkulator-oc-bez-podawania-danych/ https://beesafe.pl/porady/podatek-od-kupna-samochodu-pcc/