Moda na eleganckie wanny asymetryczne

Andrzej
październik09/ 2017

W dzisiejszych czasach asymetria może być bardzo dużym atutem, zwłaszcza jeżeli dotyczy ona eleganckiej wanny. Modne i stylowe wanny asymetryczne rewelacyjnie sprawdzą się zwłaszcza w niewielkich łazienkach.

Alternatywa dla kabiny prysznicowej

Bardzo wiele osób pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów łazienek nie chce rezygnować z tradycyjnej wanny na rzecz nowoczesnych kabin prysznicowych. Co więcej każdemu gospodarzowi marzy się w miarę duża wanna, w której będzie można się swobodnie położyć po całym ciężkim dniu w pracy i wziąć relaksującą kąpiel. Tradycyjne prostokątne wanny ustawione wzdłuż dłuższej ściany bardzo często utrudniają korzystanie z umywalki albo wchodzenie do łazienki. Dla wielu osób jedynym wyjściem w takiej sytuacji są narożne wanny asymetryczne, które po dłuższej przerwie ponownie powróciły do mody i coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Elegancka wanna zwężona z jednej strony zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, a co najważniejsze nawet w najmniejszym stopniu nie obniża komfortu kąpieli.

Idealna wanna do nietypowej łazienki

Wanny asymetryczne zdecydowanie łatwiej wpasować do łazienek, które charakteryzują się nietypowymi wymiarami. Osoby, które chcą racjonalnie wykorzystać przestrzeń w swojej łazience, powinny rozglądać się za nowoczesnymi wannami łazienkowymi, w których to komfortową kąpiel mogą brać nawet dwie osoby jednocześnie. W dzisiejszych czasach w modzie są wanny asymetryczne z specjalnymi panelami maskującymi. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku modeli o nietypowych kształtach, które jak powszechnie wiadomo jest bardzo trudno obudować. Asymetryczne wanny doskonale wprowadzają dynamikę do wnętrz i nietypowe podziały.

Wanny z hydromasażem

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy model wanny asymetrycznej, wykonany z dowolnego materiału, można bez żadnego większego problemu wyposażyć w profesjonalny system hydromasażu. W niektórych przypadkach wymagać to będzie jednak wycięcia specjalnych otworów w niecce wanny, w których montuje się dysze masażowe. Najłatwiej i najszybciej jest wbudować systemy hydromasażu w wanny akrylowe. Pamiętać należy również i o tym, że w wannie mogą być montowane nie tylko dysze powietrzne i wodne, ale również ich kombinacje. Jest to oczywiście najdroższa opcja, która dostarcza najwięcej relaksu. Najtańsze systemy hydromasażu można kupić już za niecałe 2000zł, ale warto wspomnieć o tym, że te najbardziej luksusowe modele to wydatek nawet 40 000zł. Hydromasaż i muzyka to najprostszy sposób, aby zapewnić sobie wysoki komfort podczas kąpieli.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z 1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.