Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatche triathlonowe?

Andrzej
wrzesień11/ 2019

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele zegarków sportowych, dlatego też wybranie najlepszego modelu może być sporym wyzwaniem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, na co zwracać szczególną uwagę przeglądając smartwatche.

Jaki pasek wybrać?

Sportowe smartwatche triathlonowe muszą być wyposażone w porządny pasek, który nie będzie przeszkadzał podczas wykonywania ćwiczeń. W dzisiejszych czasach producenci oferują paski wykonane ze sztucznego tworzywa, skóry albo metalu. Godne uwagi są paski z tworzywa, które są bardzo wytrzymałe i co najważniejsze mogą pochwalić się niską wagą. Sporą zaletą jest również to, że paski tego typu łatwo utrzymać w idealnej czystości.

Największą wadą tworzywa sztucznego jest to, że może on wytwarzać niezbyt przyjemny zapach. Przy aktywności sportowej doskonale sprawdzi się gumowa opaska, która często wykorzystywana jest w nowoczesnych smartwatchach triathlonowych. Na rynku dostępne są również specjalne modele zegarków sportowych, które umożliwiają błyskawiczną wymianę paska i oprawy, dzięki czemu smartwatche triathlonowe mogą służyć nie tylko do treningów.

Wygląd ma znaczenie

Dla wielu sportowców stylistyka zegarka odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też nie można zapominać o tym elemencie. Warto poszukać idealnego kompromisu pomiędzy funkcjonalnością, a designem. Jeżeli chodzi o smartwatche triathlonowe to godne polecenia są przede wszystkim prostokątne i kwadratowe konstrukcje, dzięki którym czytanie wiadomości podczas wysiłku fizycznego nie będzie żadnym wyzwaniem.

Warto zwrócić uwagę również na to, aby przyciski do obsługiwania zegarka były solidnie wykonane. Godne uwagi są nowoczesne smartwatche z dość dużym ekranem dotykowym, które prezentują się naprawdę bardzo okazale. Niektórym zegarkom sportowym można nawet wydawać polecenia głosowe.

Jakie funkcje?

Dobry smartwatch triathlonowy powinien posiadać czujnik tętna, monitorowanie snu i monitorowanie spalonych kalorii. Osoby, które często biegają w terenie powinny postawić na modele z odbiornikiem GPS.

Podczas codziennych treningów przydać może się również licznik kroków, timer, stoper albo pamięć okrążeń. Najlepsze modele umożliwiają zaprogramowanie treningu interwałowego.

https://chuck.com.pl https://infozrodlo.com.pl https://herniatedlumbardisc.net