Na czym polega badanie NIFTY?

Na czym polega badanie NIFTY?
Andrzej
luty17/ 2019

Nieinwazyjne badania genetyczne zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród ciężarnych. Niezmiennie jednak generowały spore wątpliwości. Powszechne było przekonanie, że choć są one bez porównania bezpieczniejsze niż ich inwazyjne odpowiedniki, ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia.

I dziś trwa dyskusja na temat tego, który rodzaj badań prenatalnych powinien być brany pod uwagę w pierwszej kolejności. Zwolenniczki badań genetycznych z krwi mają jednak mocny argument. Argumentem tym jest badanie NIFTY – nowoczesna propozycja skierowana do tych osób, które chcą mieć pewność, że płodowi nie zagraża niebezpieczeństwo, a jednocześnie nie chcą ryzykować własnego i jego zdrowia.

NIFTY to badanie wykonywane przede wszystkim po to, aby wykluczyć ryzyko pojawienia się u dziecka dodatkowego chromosomu odpowiedzialnego, między innymi, za zespół Downa. Nie jest to jednak wcale jedyna wada genetyczna, którą jest w stanie wykryć. Pozwala ono również na szybkie zdiagnozowanie zespołu Edwardsa charakteryzującego się przede wszystkim nieprawidłową budową ciała, a także zespołu Patau, który cięgle jeszcze wiąże się z bardzo dużą śmiertelnością.

Jeśli jesteś zainteresowany sprawdź – testnifty.eu/zakres-niftypro.

zobacz wiecej zobacz wiecje https://iclear.pl