Nowoczesny design – na czym to polega?

Andrzej
grudzień11/ 2017

Przedmioty designerskie ––  na czym właściwie polega ich urok? Dlaczego tak bardzo nam zależy na tym, żeby znajdowały się w naszej najbliższej przestrzeni? Dlatego, że zbliżają nas do artyzmu. Wprowadzają sztukę do przestrzeni codzienności. Ewidentnie kolorują nasz świat, nawet jeśli mają szary czy czarny kolor. Nowoczesny design bowiem to efekt. To kreatywność. To odważne połączenia (materiałów, stylów, elementów różnych kultur). To śmiałe interpretacje wybitnych dzieł sztuki. To odwołania do folkloru oraz estetyki minionych epok.

Nowoczesny design to radość tworzenia

Wystarczy spojrzeć na modne meble ogrodowe technorattan czy meble aluminiowe, żeby zauważyć, że nowoczesny design bierze się z radości tworzenia. Z umiejętności realizowania projektów fantazji w oparciu o znajomość awangardowej estetyki i tradycji. Meble ogrodowe nowoczesne prezentują się często jak obiekty wystawowe. Gwarantują przy tym maksimum komfortu i przyjemności.

Nowoczesny design to twórcze odniesienia do tradycji

Meble ogrodowe rattanowe to przykład tego, w jaki sposób nowoczesny design wykorzystuje tradycyjne wzornictwo i przekształca je w niezwykłym stylu. To również potwierdzenie tego, że naturalne materiały i przedmioty wykonywane ręcznie, wracają do mody. Doceniamy ich elementarne piękno. Chcemy się nimi otaczać, bo nowoczesność to także powrót do siły i spokoju natury.

Nowoczesny design to umiejętność łączenia przeciwieństw

Współczesna sztuka opiera się w dużej mierze na kontrastach, na ich nieszablonowej mocy estetycznej. Nawiązują do niej nie tylko twórcy dzieł malarskich czy rzeźbiarskich. Ale także projektanci ubrań, mebli, dodatków. Również – architekci wnętrz zajmujący się komponowaniem niebanalnych aranżacji. Posługują się oni w swojej pracy kontrastami koloru i formy, ale także znaczenia i interpretacji.

https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie motocykla https://beesafe.pl/porady/oc-na-miesiac-krotkoterminowe/