Odpowiednie donice na ogrodzie

Andrzej
lipiec10/ 2022

Wyposażenie na ogród trzeba dobierać z należytą starannością. W ofercie takich sklepów, jak np. gardenspace.sk, znaleźć można naprawdę wiele produktów. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę na tym ogrodzie będzie potrzebne.

Rośliny nie tylko w ziemi

Wszyscy wychodzą z założenia, że na ogrodzie trzyma się rośliny tylko w ziemi. Oczywiście, że jest to błędne myślenie, ponieważ często można spotkać się z różnymi odmianami, ale w doniczkach. Trzeba z uwagą podejść do ich wyboru, aby być pewnym tego, że będą one w stanie poradzić sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Muszą one być odporne m.in. na gwałtowne zmiany temperatury, jak również na dużą wilgoć. Do tego trzeba również dorzucić palące promieniowanie słoneczne, które także jest w stanie osłabić konstrukcję całej doniczki. Nawet, jeżeli ktoś wie, że w okresie zimowym doniczki z zawartością i tak będą znajdować się w domu.

Które doniczki są najlepsze?

Jeżeli przez większość roku ktoś ma zamiar donice trzymać na ogrodzie, powinien zwrócić uwagę na poszczególne modele:

  • z terakoty i gliny – są one w stanie wytrzymać solidne mrozy, nawet do 30 stopni na minusie,
  • z ceramiki, kamionki lub kamienia – jakie wyróżniają się niebagatelnym wyglądem, stanowiąc nie lada ozdobę do ogrodu,
  • z drewna – aczkolwiek, należy zadbać o ich systematyczną konserwację,
  • z tworzywa sztucznego – chyba najbardziej popularne, jakie często spotyka się na balkonach, na osiedlach mieszkaniowych. 

Takimi donicami można pięknie ozdobić ogród. 

 

zobacz wiecje zobacz https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/