Odzież po liposukcji w celu wzmocnienia efektu zabiegu

Andrzej
lipiec19/ 2017

Liposukcja jest jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który ma zapewnić efekt szybkiego odchudzania. I choć najczęściej liposukcja kojarzy się z odsysaniem tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy brzucha i ud, to wielu pacjentów decyduje się na poprawienie kształtu ramion, podbródka czy wybranych partii ciała. W celu zwiększenia i utrwalenia efektu zabiegu zaleca się odzież po liposukcji, którą należy nosić przez kilka tygodni.

Specjalistyczna bielizna i odzież

Wśród odzieży po liposukcji najpopularniejsze są różnego rodzaju bieliźniane body, dostępne także w wersji dla mężczyzn, gorsety, ale również specjalne biustonosze, które rekomendowane są także po operacji powiększenia biustu. Warto pamiętać, że zabiegowi liposukcji można również poddać podbródek i choć w tym przypadku sięga się raczej po specjalne bandaże kompresyjne, stosowane po operacjach korekty twarzy, to w wielu przypadkach pełnią one także funkcję odzieży uciskowej. Bez względu na to, jaka partia ciała została poddana zabiegowi odsysania tłuszczu, odzież po liposukcji powinna spełniać kilka zadań. Musi być odpowiednio elastyczna i wytrzymała, a jednocześnie powinna być przewiewna, aby rany pooperacyjne mogły się odpowiednio goić. W wielu przypadkach taka odzież wykonana jest z czterokierunkowego materiału, który również wykonuje mikro masaż całego ciała. Ich dużym atutem jest dostępność w wielu rozmiarach oraz możliwość szybkiego prania.

Gorset gorsetowi nierówny

Choć zabiegi liposukcji najczęściej są przeprowadzane w okolicy talii, to jednocześnie mogą obejmować dodatkowe partie ciała. W przypadku odsysania tłuszczu jedynie z okolic talii i bioder można nosić klasyczne body uciskowe, które w przypadku kobiet mogą mieć postać gorsetu. Jeśli w czasie zabiegu wyszczuplano także uda, wówczas zdecydowanie lepsze będzie zainwestowanie w gorset z długimi nogawkami, które będą lekko uciskać i masować operowane partie nóg. W ramach liposukcji można również wyszczuplać ramiona, wówczas bardziej skazany jest gorset z rękawami, podtrzymującymi ramiona. Po zabiegu liposukcji ud i łydek można również sięgnąć po specjalne legginsy, których działanie jest analogiczne do działania gorsetu. Także w tym przypadku elastyczność materiału, który uciska a jednocześnie masuje operowane partie ciała.

Zarówno gorsety i bielizna uciskająca po liposukcji, jak i spodnie mogą mieć różną długość, dzięki czemu są rekomendowane do stosowania po liposukcji wybranych partii ciała, część z nich może być również stosowana przy innych zabiegach, np. po korekcji biustu.

Więcej dowiesz się na stronie odzież po liposukcji – megamedic.pl

https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ zobacz wiecje zobacz wiecej