Ogród funkcjonalny przez cały rok

Andrzej
luty12/ 2023

Kochasz odpoczywać na świeżym powietrzu? Nie musisz żegnać się z Twoim tarasem wraz z nadejściem chłodnych dni. Możesz w prosty sposób stworzyć dla siebie i bliskich funkcjonalną strefę wypoczynkową, która będzie funkcjonalna niemal przez cały rok. Oto elementy wyposażenia, dzięki którym osiągniesz ten cel!

Zadaszenie tarasu z lameli

Nowoczesne pergole dostępne na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy pozwolą Ci uniezależnić się od kapryśnej aury. Całoroczne konstrukcje z regulowanym dachem pełnią potrójną funkcję: są barierą dla opadów, zacieniają przestrzeń oraz są efektowną oprawą aranżacji. Pergole dostępne są w wielu wariantach różniących się wymiarami. Ich głównym budulcem jest malowane proszkowo aluminium – wysokogatunkowy metal odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne (wodę, promieniowanie UV, skrajne temperatury). Podstawą konstrukcji są mocne, stabilne profile trwale przymocowane do podłoża. Najważniejszą częścią zabudowy jest dach składający się z lameli, czyli płaskich, regulowanych listew. Zastosowany mechanizm porównać można do żaluzji.  Za pomocą prostego w obsłudze systemu możesz zmieniać kąt nachylenia lameli, kontrolując tym samym ilość promieni docierających na taras. Zamknięty dach jest wodoszczelny. Montując w pergoli rolowane przesłony, zapewnisz sobie większą prywatność i dodatkową ochronę przed wiatrem.

Promiennik gazowy

Chłód nie będzie zakłócał relaksu z książką, jeśli obok kompletu mebli ustawisz promiennik gazowy – urządzenie subtelnie oświetlające przestrzeń i roztaczające wokoło subtelne ciepło. Promienniki w formie parasoli grzewczych są efektywne i ekologiczne. Nie wytwarzają dymu ani iskier, a ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne.

zobacz wiecej zobacz wiecje zobacz wiecej