Oświetlenie – Barokko – nowoczesny wymiar oświetlenia do domu

Andrzej
lipiec08/ 2017

Przy urządzaniu wnętrz mieszkalnych zwraca się coraz większą uwagę na oświetlenie, które traktowane jest nie tylko jako dodatek. Zgodnie ze skandynawskim minimalizmem oświetlenie jest bowiem sposobem na urządzenie wnętrza. Ciekawe lampy wiszące czy stołowe, w połączeniu z kinkietami tworzą spójny wystrój.

Jak wybierać oświetlenie

Oświetlenie – Barokko wybierane jest z myślą o entuzjastach nowoczesnych form w oświetleniu. To właśnie oni są skłonni do eksperymentowania poprzez łączenie tradycyjnych lamp wiszących z nowoczesnymi kloszami ze spotami czy kinkietami LED. Przy wykańczaniu wnętrza warto się skupić na jego podstawowej funkcjonalności. Jeśli pomieszczenie ma być głównie miejscem o charakterze wypoczynkowym, wówczas można postawić na mniejszą lampę wiszącą, której światło powinny uzupełniać dodatkowe kinkiety czy lampy stojące, włączane w zależności od potrzeb. W jadalniach czy salonach o charakterze wizytowym zdecydowanie lepsze są lampy z kilkoma kloszami, które można wymiennie włączać. Coraz częściej także lampy stołowe stanowią integralną część oświetlenia, a ich pojawienie się w pomieszczeniu nie jest przypadkiem.

Nowocześnie czy klasycznie – jak oświetlać wnętrza

Wybierając oświetlenie – Barokko klient zyskuje możliwość wykorzystywania zarówno klasycznych lamp z prostymi kloszami, jak i oświetlenia, w którym klosz lampy czy efektowny stojak są jego najważniejszą częścią. We wnętrzach nowoczesnych lepsze jest oświetlenie – Barokko o dość prostym wykończeniu. Można wówczas sięgnąć po nowoczesne spoty i kinkiety, które można montować w dowolnie wybranych miejscach. W tych samych nowoczesnych wnętrzach wskazane jest również sięgnięcie po lampę wiszącą, umiejscowioną w centralnej części pokoju. Bardzo często taka lampa zaskakuje oryginalnością klosza, który wykorzystuje geometryczną prostotę klosza, wykończonego elementami z przezroczystego i bardzo kolorowego szkła.

Kolor i forma ma znaczenie

Wnętrza nowoczesne bardzo często utrzymane są w dość stonowanej kolorystyce, dlatego naturalne staje się wybranie lamp z kloszami o równie stonowanej kolorystyce. Projektanci sięgają jednak po lampy wiszące z kloszami idealnie okrągłymi, w których wykorzystuje się szkło o bardzo intensywnym odcieniu, łącząc je z przezroczystym dołem klosza. Dzięki takiem połączeniu lampa daje jasne światło, a jednocześnie stanowi ciekawy element wystroju ze względu na niezwykle kolorową górę klosza. Także w takich wnętrzach sprawdzają się lampy wzorowane na lampach przemysłowych i magazynowych.

Więcej dowiesz się na stronie Barokko.pl – Oświetlenie

https://collectivemx.com https://filaria.org https://sis2016.org