Parasol może być niebanalny – przekonaj się sam

Andrzej
styczeń15/ 2018

W ostatnim czasie odkrywamy znaczenie małych sensów życia. Tych wszystkich drobnostek, które budują wielkość każdej egzystencji. Doceniamy zatem detale i umiemy się nimi cieszyć. Ekscytują nas proste sprawy. Jak spacer w deszczu czy jak wypoczynek w sercu słonecznego ogrodu. Parasole i parasolki  – to z pozoru zwykłe rzeczy, które mogą być naprawdę niezwyczajne. Poszukajmy takich przykładów.

Impresjonistyczne parasolki

Parasolka to przedmiot zasługujący na uwagę ze względu na swoją ciekawą formę. Jej plastyczną urodę doceniali impresjoniści. Na ich obrazach przecież spotykamy damy wypoczywające nad brzegiem rzeki i chroniące się przed promieniami słonecznymi pod ślicznymi parasolkami. To właśnie z jasnością i słońcem kojarzą się pierwotnie parasolki. Nic dziwnego więc, że pojawiają się na obrazach impresjonistycznych, na których maluje się światłem impresję, czyli wrażenie. Te malarskie inspiracje widać także w dzisiejszych projektach parasoli. Również tych wielkich, ogrodowych.

Biały parasol do ogrodu

Parasol do ogrodu w białym kolorze odsyła nas do widowiskowej urody dziewiętnastowiecznych parasoli. Jednocześnie zachowując nad wyraz nowoczesną treść. Taki parasol doskonale uzupełni białe meble technorattanowe, tak bardzo modne ostatnio. Ale równie rewelacyjnie podkreśli artyzm zestawów ogrodowych z aluminium. Nie tylko zapewni doskonałą ochronę przed słońcem czy drobnym deszczem, ale też upiększy każdy taras czy patio. Wyobraźmy sobie biały parasol na tle białych kaskad petuniowych… Coś pięknego! Parasole w tym stylu (i nie tylko!) znajdziemy w Garden Space: gardenspace.pl.

Kwadratowy parasol do ogrodu

Interesującą propozycją do każdego ogrodu okaże się także kwadratowy parasol ogrodowy. Nie tylko kolorem możemy się bawić, ale też formą. Kwadrat jak najbardziej do tego zachęca, stanowiąc przecież ulubioną figurę współczesnej sztuki. Parasole, które mają czasze w tym kształcie, idealnie zaprezentują się na awangardowo rozwiązanym tarasie.