Parasol ogrodowy – co warto wiedzieć o nowoczesnych modelach?

Andrzej
kwiecień06/ 2019

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od modeli oferowanych 10-15 lat temu. Dzisiaj producenci oferują nam innowacyjne projekty oraz trwałe materiały, przez co parasol może posłużyć nam przez szereg długich lat. Podczas wyboru parasola ogrodowego powinniśmy zwracać uwagę na kilka szczegółów. Jak kupić produkt, który spełni nasze oczekiwania i skutecznie ochroni nas przed słońcem?

Parasol ogrodowy dopasowany do potrzeb

Różnorodność modeli oraz możliwość wyboru pomiędzy parasolami z czaszą okrągłą, kwadratową czy prostokątną to jeden z podstawowych problemów, przed którymi staje klient sklepie. Elegancki wygląd to nie jedyne, co powinno być dla nas istotne. Przede wszystkim parasol musi być wykonany z tworzyw wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, wnikanie brudu, promieniowanie UV.

Stelaż nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzony jest z aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że stelaż jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaż umieszczony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni.

Spójrz na czaszę!

Uwagę w parasolach ogrodowych przykuwa przede wszystkim czasza. Może być ona okrągła (o średnicy nawet 3,5 m), prostokątna, kwadratowa. Parasol ogrodowyz mniejszą czaszą idealnie sprawdzi się na tarasach, większe modele ustawimy w ogrodach. Czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej wzmocnionej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że parasol jest odporny na wnikanie kurzu, promieniowanie UV, wilgoć. Zastosowanie tkaniny poliestrowej o wysokich parametrach technicznych gwarantuje, że materiał nie będzie blaknąć w przyszłości. Czasza parasola posiada sprężyny naciągowe, które utrzymują tkaninę w odpowiedniej pozycji.