Pasty do zębów, których nie znacie

Andrzej
maj15/ 2018

Białe, niebieskie, trójkolorowe, klasyczne, wybielające, miętowe i cytrynowe – pasty do zębów są najróżniejsze i zapewne mało kto z nas narzeka na wybór. Zwykle, jeżeli nie posiadamy odsłoniętych szyjek zębowych, podatnej na zapalenia i krwawienia jamy ustnej czy problemów z nieświeżym oddechem, bez problemu ograniczamy się do wachlarza ofert prezentowanego nam przez popularne drogerie. Czasami warto jednak pójść o krok dalej o odkryć, co w temacie past do zębów może być niedostępne dla naszego wzroku – możemy na tym dużo zyskać.

Pasty naturalne

Wyrzucamy do śmieci czekoladowe batoniki i zastępujemy je suszonymi owocami, zamiast czipsów wybieramy awokado, a głowę wyjemy szamponem i etykietką „bio”. Dlaczego w takim razie nie mielibyśmy wybrać naturalnej pasty do zębów? Nasza jama ustna zasługuje na taki samo traktowanie jak reszta naszego ciała. Co w takim razie możemy wybrać, aby ją dopieścić?

Naturalne pasty do zębów posiadają formuły oparte na przetworzonych jedynie w pewnym stopniu składnikach roślinnych. Nie zawierają one parabenów, sztucznych barwników, parafiny, SLS`u i tym podobnych, są za to wzbogacane olejkami eterycznymi, nadającymi im przyjemny zapach oraz zwiększając przyjemne uczucie czystości w jamie ustnej organicznymi metodami.

Aby zapobiegać próchnicy, zamiast popularnego fluoru zawierają ksylitol, który pomimo swojego nieco słodkawego smaku, posiada tak samo dobre działanie bakteriobójcze jak fluor. Jedynym minusem past naturalnych jest brak składników wzmacniających szkliwo – dlatego raz na jakiś czas powinniśmy jednak zastąpić je klasyczną pastą do zębów.

Pasty na schorzenia jamy ustnej

Jeżeli posiadamy jakiekolwiek problemy z naszymi zębami, które wychodzą poza lekkie ich wybielanie w celach estetycznych i zapobieganie próchnicy, warto zainteresować się szerokim asortymentem aptek i specjalistycznych sklepów. Możemy łatwo ulżyć sobie w bólu i ułatwić codzienne funkcjonowanie.
Zalety podobnych rozwiązań docenią szczególnie posiadacze nadwrażliwego uzębienia.

Decydując się na wybór past do zębów wzbogacanych azotanami potasu lub solami potasu uporają się z bólem – posiadają one bowiem nie tylko chwilowo działające składniki przeciwbólowe, ale również uzupełniają mikro ubytki w szkliwie, zamykając kanaliki nerwowe. Ci, którzy skarżą się na uporczywy, nieświeży oddech, docenią produkty wyposażone w składniki eliminujące związki siarki i ograniczające nagromadzenie się bakterii. Narzekający na krwawienie dziąseł i zapalenia jamy ustnej wybiorą coś antybakteryjnego, wzbogacanego chlorheksydyną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie profimed.com/katalog/pasty-do-zebow