Polak za granicą – czy znalezienie pracy jest trudne?

Andrzej
listopad27/ 2020

Szukając nowych możliwości zawodowych coraz częściej skłaniamy się do tego, aby emigrować. O zatrudnienie za granicą dzisiaj nie trudno, szczególnie jeśli jesteśmy specjalistami w konkretnej branży. Dzisiaj pracownicy z Polski są wysoko oceniani, szczególnie w przypadku pracy na wysokich stanowiskach. Warto spróbować swojego szczęścia i rozpocząć nowy etap w karierze zawodowej.

W poszukiwaniu idealnego stanowiska

Wśród krajów najchętniej wybieranych przez Polaków kiedy idzie o emigrację zarobkową wymienia się przede wszystkim Niemcy. Względna bliskość tego kraju oraz możliwość odwiedzania rodziny w Polsce to jeden z często wymienianych powodów przy wyborze właśnie tego kraju. Niemcy dają nam wiele ciekawych możliwości pracy – na specjalistów z branży IT czy automotiv czekają stanowiska w korporacjach, które proponują nie tylko wysokie zarobki, ale również cały wachlarz dodatkowych profitów, takich jak ubezpieczenie zdrowotne czy dodatkowe profity socjalne. Polacy zatrudnieni na takich stanowiskach podkreślają, że w ich przypadku niezwykle ważna okazała się szansa na podnoszenie kwalifikacji – zagraniczni pracodawcy wiedzą, że kursy i szkolenia to najlepszy sposób na inwestycję w pracownika. Pracodawcy kładą też spory nacisk na integrację pracowników w zespołach.

Jak poradzić sobie za granicą?

Pierwsze miesiące w nowym kraju mogą być wyzwaniem – konieczna jest przyspieszona nauka języka, jak również zaznajomienie się z prawem podatkowym. Konieczność rozliczenia z fiskusem oraz odzyskanie podatku z Niemiec to jednak zagadnienia, które wyłącznie na początku budzą wątpliwości czy strach. Okazuje się, że fiskus za granicą jest wyjątkowo nastawiony na podatnika, a jako płatnicy możemy składać deklaracje przez Internet.

https://dreambitches.org https://jnbfgk.com https://teamubezpieczenia.pl