POWODY DLA KTÓRYCH WARTO ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z HISZPAŃSKIM

Andrzej
wrzesień12/ 2019

Posługiwanie się językiem angielskim lub niemieckim, to współcześnie niemalże standard, szczególnie, jeśli naszym celem jest praca w międzynarodowych korporacjach. Okazuje się jednak, że coraz częściej w wielu korporacjach wymagana jest znajomość co najmniej dwóch języków obcych, niekoniecznie z grupy germańskiej. Dodatkowo podróżując, często spotykamy się z rozmaitymi kulturami i nacjami, władającymi różnymi językami, z których często tym językiem jest właśnie hiszpański. W związku z tym, warto postawić na naukę tego języka, a o ile w szkołach rzadko spotykamy się z jego edukacją, to liczne kursy językowe oferowane przez szkoły języków obcych nam to umożliwiają: https://www.britishschool.pl/lomianki. O tym dlaczego warto rozpocząć naukę hiszpańskiego, dowiedzie się tutaj. Powodów jest kilka.

 

Poznaj pełną ofertę British School w Łomiankach: https://www.britishschool.pl/lomianki/nasza-oferta

 1. JĘZYK HISZPAŃSKI ZNAJDUJE SIĘ W TOP 3 NAJWAŻNIEJSZYCH JĘZYKÓW NA ŚWIECIE
 • Większości z nas wydaje się, że językiem hiszpańskim posługują się wyłącznie mieszkańcy Hiszpanii. Nic bardziej mylnego. Ze względu na duże osiągnięcia kolonialne Hiszpanów, ich językiem, na co dzień posługują się mieszkańcy Ameryki Południowej oraz południowej części Stanów Zjednoczonych, co daje nam ponad 500 milionów użytkowników. Statystycznie język hiszpański jest używany do komunikacji częściej jak język niemiecki lub francuski.

 

 1. HISZPAŃSKI JAKO OFICJALNY JĘZYK WIELU KRAJÓW
  • Język hiszpański jest nie tylko jednym z najpopularniejszych na świecie, ale to również język urzędowy wielu krajów, których liczba sięga więcej jak 20. To również oficjalny język międzynarodowych organizacji takich jak ONZ, FIFA czy UEFA oraz wielu innych. Potwierdza to jego istotną rolę, jaką odgrywa w współczesnej komunikacji.
 2. ZNAJOMOŚĆ HISZPAŃSKIEGO TO DUŻY DODATEK DO NASZEGO CV
  • Nie tylko znajomość języka niemieckiego bądź angielskiego wyróżnia nas podczas starania się o atrakcyjne stanowisko w międzynarodowej korporacji. Coraz częściej rekrutujący zwracają uwagę na znajomość języka hiszpańskiego, która stanowi wyróżnić wśród kandydatów, nawet jeśli jest on opanowany na poziomie komunikatywnym. Dodatkowo znając hiszpański mamy szansę na karierę w USA lub krajach Ameryki Południowej.
 3. BLIŻEJ HISZPAŃSKIEJ KULTURY
  • Znajomość języka hiszpańskiego z pewnością będzie dodatkowym atutem podczas podróży do malowniczej Hiszpanii, czyli kraju o wielu tradycjach i obyczajach. Oprócz tego na popularności zyskuje hiszpańska muzyka Latino, a w ostatnim czasie rekordy oglądalności bije serial „Dom z Papieru”, opowiadający o losach bohaterów w hiszpańskiej mennicy. Dzięki znajomości języka kraju, z którego pochodzi perełka Netflixa z pewnością łatwiej będzie nam poczuć klimat serialu, bądź zrozumieć przekaz i emocje, jakie niesie ze sobą bijące rekordy oglądalności na platformie YouTube „Loco Contigo”.
zobacz wiecej https://abuya.pl ubezpieczenie szkolne