Praktyczne zestawy garnków

Andrzej
marzec28/ 2018

Garnki to podstawowe narzędzie pracy w kuchni każdego amatora i profesjonalisty. Odpowiedni sprzęt może sprawić, że raz na zawsze pożegnasz uciążliwe szorowanie przypalonych resztek, zaoszczędzisz czas, a nawet pieniądze! Jakie garnki warto mieć w swojej kuchni, aby gotowanie stało się nie uciążliwym obowiązkiem, a przyjemnością?

Zestawy garnków z aluminium lub stali

Pierwszym, najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości garnków i patelni jest tworzywo, z którego zostały wykonane. W sklepach znaleźć możemy obecnie naczynia wykonane z wielu materiałów o zróżnicowanej specyfice – szkła, żeliwa, ceramiki, metalu. Z wielu dostępnych opcji, swoimi parametrami wyróżniają się modele wyprodukowane ze stali nierdzewnej 18/10. Wysokiej jakości garnki stalowe szybko się nagrzewają, długo utrzymują ciepło oraz na zachowują estetyczny wygląd na wiele lat.  Dodatek niklu i chromu znacznie zwiększa możliwości garnków – możesz bez obaw zapiekać je w piekarniku i poddawać mechanicznemu myciu w zmywarce. Ciekawą alternatywą dla wyrobów ze stali nierdzewnej są zestawy garnków wykonane z aluminium. Modele dostępne w dobrych sklepach wzbogacone są o ceramiczną warstwę, do której nie przywiera pokarm.

Dla codziennej wygody

Aby praca w kuchni była maksymalnie wygodna i bezpieczna, przy zakupach zwróć uwagę na uchwyty naczyń. Rączki powinny być szerokie, antypoślizgowe i pewnie siedzieć w dłoni. Dodatkowym ułatwieniem podczas gotowania są miarki wytłoczone po wewnętrznej stronie naczyń. Ponadto, warto wybrać zestaw z praktycznymi nakładkami do gotowania na parze, dzięki którym uzupełnisz codzienną dietę o niskokaloryczne, zdrowe potrawy. Wysokiej klasy zestawy znajdziesz w sklepie internetowym  gerlach.pl.


 

https://xann.pl/sitemap https://beesafe.pl/porady/kalkulator-oc-bez-podawania-danych/ ubezpieczenie motocykla